خانه ملک الشعرا بهار تخریب نمی شود

ملک الشعرا بهار / فائزه دولتی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ با بیان این که خانه ملک الشعرا بهار متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) است، گفت: این ملک چند سالی است که بلااستفاده مانده و از آنجا که پیش از این کاربری مسکونی داشته، خرید و فروش آن به راحتی مقدور بود.

به گزارش رکنا، او افزود: با تلاش های شهرداری منطقه ۷ ، کاربری این ملک از مسکونی به فرهنگی تغییر پیدا کرد تا به راحتی قابل تخریب و خرید و فروش نباشد و نتوان به جای آن برج و یا ساختمان چند طبقه ساخت.

دولتی با رد شایعات مربوط به تخریب خانه ملک الشعرا بهار، اضافه کرد: تاکنون هیچگونه مجوزی از شهرداری منطقه ۷ برای تخریب این خانه صادر نشده و حتی درخواستی نیز برای این امر ارائه نشده است.

تملک خانه در دستور کار است

همچنین معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ با بیان اینکه تاکنون اعتباری برای تملک خانه ملک الشعرا بهار به منطقه داده نشده به شهر گفت: تملک این ملک در برنامه شهرداری منطقه ۷ قرار دارد و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز به صورت جدی پیگیر تخصیص اعتبار برای تملک آن است.

خانه ملک الشعرای بهار

خانه ملک الشعرا بهار در تهران که مربوط به دوره پهلوی اول است، در خیابان طالقانی، خیابان ملک الشعرای بهار، کوچه گوهر، پلاک چهار واقع شده است. این اثر که دارای عرصه ای ۶۰۰ متری و یک بنای دو طبقه است در تاریخ دوم بهمن ۱۳۸۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

به گزارش شهر، محمدتقی بهار ملقب به ملک الشعرا در سال ۱۲۶۵ خورشیدی به دنیا آمد و اول اردیبهشت ۱۳۳۰ در خانه مسکونی خود در تهران چشم از جهان فروبست و در آرامگاه ظهیرالدوله شمیران به خاک سپرده شد. او شاعر، ادیب، نویسنده، روزنامه‌نگار، تاریخ‌نگار و سیاست‌مدار معاصر ایرانی بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟