استمرار اقدامات حمایتی از زنان تولیدکننده در دوران شیوع کرونا

زنان / مشاور وزیر کشور گفت: طی این مصوبه مقرر شد دفاتر امور زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور، ضمن انعقاد تفاهم‌نامه با ادارات کل پست استان‌ها، تسهیلات لازم برای ارسال محصولات تولیدی زنان را فراهم آورند به نحوی که تعرفه خدمات ارسال مرسوله های مذکور شامل حذف تعرفه یا تخفیف تعرفه پستی شود.

به گزارش رکنا، نظری افزود: این مصوبه به دفاتر امور زنان و خانواده سراسر کشور ابلاغ شد و به لطف خدا و با تلاش مدیران کل محترم استانداری ها و همراهی ارزشمند ادارات کل پست در نیمی از استان ها، این مهم محقق شده و یا در مراحل نهایی اجراست.

وی یادآورد شد: اجرای این مصوبه در سایر استان ها نیز درحال پیگیری است و به زودی به مرحله نهایی عقد تفاهم نامه و اجرایی شدن آن؛ خواهد رسید.

شروع از استان بوشهر

گفتنی است؛ این ابتکار برای نخستین بار در استان بوشهر و توسط دفتر اموز زنان و خانواده آن استانداری طی تفاهم نامه با اداره کل پست آن استان اجرایی شد و به دستور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده به عنوان الگوی موفق به سایر استان های کشور، معرفی و ابلاغ گردید.

شایان ذکر است این اقدام با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برپایی بازارچه های فیزیکی عرضه محصولات زنان تولیدکننده و درمقابل، عرضه و فروش این محصولات به صورت مجازی همراه با ارسال محموله های پستی کالاهای فروخته شده؛ مورد توجه قرار گرفته است.

چهارمین نشست مجازی کارگروه اقتصادی حوزه زنان وزارت کشور با حضور مشاور وزیر در امور زنان و خانواده، مدیران کل دفاتر متناظر استانداری های عضو شامل آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان رضوی، خراسان شمالی، بوشهر، تهران، سیستان و بلوچستان، اصفهان، سمنان، زنجان، قم، همدان و هرمزگان، مازندران، کردستان، کرمانشاه و کارشناسان متخصص کسب و کار فضای مجازی؛ با دستور کار تقویت و تسهیل فرآیند تجارت الکترونیک برای زنان تولیدکننده و فعال اقتصادی، بیستم مرداد تشکیل جلسه داد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟