پیام تبریک وزیر کشور در آستانه روز خبرنگار

خبرنگار / به گزارش رکنا، متن کامل پیام وزیر کشور بمناسبت روز خبرنگار به شرح زیر است:

باسمه تعالی

پیام وزیر کشور در آستانه روز خبرنگار

بیش از دو دهه از شهادت مظلومانه خبرنگار شهید؛ محمود صارمی می گذرد و هفدهم مرداد ماه هر سال، سالگشت عروج این شهید عرصه قلم و رسانه، و نامگذاری آن به عنوان روز خبرنگار، فرصت مغتنمی برای بازشناسی ارزشهای خبرنگاران و پاسداشت نقش بی بدیل آنها در اعتلای جامعه و قدردانی از تلاش های بی وقفه و خستگی ناپذیر این عزیزان است.

خبرنگاران به مثابه چشم بینا و گوش شنوای جامعه، می توانند با استفاده از ظرفیت خود، زمینه اصلاح مستمر مسیر حرکت افکار عمومی را فراهم و با شناخت نیازهای مردم و انتقال دو سویه انتظارات، خواست ها و نیازها بین مردم و مسئولان، نقش ویژه خود را در تعالی کشور ایفا کنند.

در این میان صداقت و واقع نگاری، امید آفرینی و اعتماد زائی، رعایت عدل و انصاف و سودمندی برای جامعه، واجد اهمیتی وافر است و تاثیر گذاری مثبت تلاش شبانه روزی خبرنگاران و اصحاب رسانه، رهین آن خواهد بود.

خبرنگاران همچنین به عنوان میدان داران عرصه شکل گیری افکار عمومی، مسئولیتی تام در قبال منافع ملی، توسعه کشور، باورها و اعتقادات مردم و ارزشها و اخلاق جامعه دارند و این مهم جز با فهم دقیق مسائل کشور، ارتقای سواد رسانه ای، کار رسانه ای هوشمندانه و مسئولانه و مقابله با تحریف واقعیت های کشور، میسر نخواهد شد.

از سوی دیگر، انجام وظایف خطیر وزارت کشور با گستره وسیع و متنوع از ماموریتها و عرصه های مهمی همچون تأمین امنیت، اجرای سیاست های دولت و نظام در مناطق مختلف کشور، برگزاری انتخابات، مدیریت حوادث و بحران ها و مجموعه ای از فعالیت های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و اینک مدیریت مناطق کشور در مواجهه با تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران اسلامی و در مقطع زمانی فعلی، مشارکت در روند مقابله با ویروس همه گیر کرونا جز با نقش آفرینی رسانه ها و همراهی و همکاری خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی میسر نخواهد شد.

بعلاوه با عنایت به گسترش سازمان وزارت کشور از مرکز تا عمق مناطق مختلف کشور؛ از پایتخت تا دورافتاده ترین روستاها، از ستاد وزارت کشور و استانداری ها تا بخشداری ها و دهیاری ها، نباید از اهمیت و کارکرد ویژه رسانه های محلی و خبرنگاران آنها در سراسر کشور در ارائه تصویری واقع بینانه از مشکلات و موانع موجود در مناطق دور و نزدیک کشور و انعکاس تلاش های خدمتگزاران غافل شد.

اکنون و در آستان روز خبرنگار که امسال متبرک به ایام دهه امامت و متقارن با عیدبزرگ غدیر است، مراتب قدردانی و سپاس ویژه خود از همراهی و تلاش جملگی خبرنگاران، عکاسان و تصویر برداران رسانه های مختلف، بخصوص اعضای گروه های خبری حوزه وزارت کشور ابراز و برای جملگی، آرزوی توفیق سلامت و بهروزی می کنم.

عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟