۶۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی نخستین زیست پالایشگاه کشور

پالایشگاه / امیر بیات با اشاره به فناوری روزآمد به کار رفته در احداث این زیست پالایشگاه افزود : بیواتانل سوختی بعنوان محصول پاک در راستای حفظ محیط زیست جایگزین افزودنیهای شیمیایی بنزین و باعث کاهش چشمگیر آلایندگی ها خواهد شد.

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: همچنین سالانه ۶۶ هزار تن کنجاله تخمیری باقیمانده از تولید الکل سوختی نیز به عنوان محصول جانبی تولید می شود که اکنون به عنوان ماده ارزشمند تغدیه دام به صورت وارداتی تامین می شود.

به گفته بیات، ارزش روز مجموع سرمایه گذاری ریالی و ارزی برای تکمیل و راه اندازی واحد سوخت سبز زاگرس ، معادل ۵ هزار و۹۰۰ میلیارد ریال است که بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم را در پی خواهد داشت .

70 درصد تجهیزات پالایشگاه داخلی خواهد بود

وی افزود: ایدرو با اعتماد به توان متخصصان داخلی موفق شده است ۷۰ درصد تجهیزات این زیست پالایشگاه را از طریق داخلی سازی تامین کند.

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران همچنین نقش جدی سازمان برنامه بودجه و بانکهای ملت و تجارت در فرایند تامین مالی بخش هایی از اعتبار مورد نیاز این طرح را نمونه مثال زدنی هم افزایی بین بخشی برای تحقق جهش تولید برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با استمرار این همکاری ، واحد صنعتی سوخت سبز زاگرس تا پایان دولت تدبیر و امید و در قالب پویش ملی تولید – تدوام امید به بهره برداری برسد .

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟