۸۰ نفر از کادر بیمارستان اطفال مشهد به کرونا مبتلا شدند

کرونا / مدیر بیمارستان فوق تخصصی اطفال اکبر مشهد گفت: مجموع کارکنان شاغل در این بیمارستان در تمام بخش‌ها اعم از کادر درمانی، پزشک، پرستار و پشتیبانی حدود ۵۰۰ نفر است.

به گزارش رکنا، دکتر حسین محسن‌زاده افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از دو هزار و ۴۸۰ کودک به صورت سرپایی با علائمی شبیه به کرونا در این بیمارستان پذیرش و بیش از ۳۷۰ نفر از آنها بستری شده‌اند و از بین کودکان بستری شده آزمایش حدود ۸۰ نفر آنان مثبت شده است.

وی ادامه داد: خطر ابتلای کادر درمانی به بیماری کرونا در بیمارستان های کودکان بیشتر از سایر مراکز درمانی است چرا که کودکان در بیماری کرونا مانند بمب‌های خاموش به شمار می‌روند.

مدیر بیمارستان فوق تخصصی اطفال اکبر گفت: بسیاری از کودکان یا ناقل بیماری کرونا هستند که به علت سیستم ایمنی قوی علائم بیماری در آنان بروز نمی یابد و یا این که ممکن است بیماری کووید ۱۹ در کودکان با علائم دیگری غیر از سندرم حاد تنفسی خود را نشان دهد و با عارضه های گوارشی همراه باشد.

روزانه 3 تا 4 کودک بستری می شوند

وی افزود: به طور میانگین روزانه سه تا چهار کودک جدید مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری می شوند اما مرگ ومیر کودکان مبتلا به کرونا خوشبختانه کم و بیشتر در کودکان با ضعف دستگاه ایمنی و بیماریهای زمینه‌ای رخ می‌دهد.

دکتر محسن‌زاده ادامه داد: تعداد بیماران کودک مراجعه کننده به بیمارستان اکبر در شرایط عادی هزار و ۸۰۰ نفر در ماه است که در شرایط کرونایی و بدنبال محدودیت ها پیش آمده این تعداد به کمتر از ۵۰۰ نفر در ماه کاهش یافته است.

بیمارستان فوق تخصصی اطفال اکبر یکی از بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که توسط خیران و خانواده "علیزاده" سال ۱۳۹۶ طی مراسمی با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

این بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی در فضایی به مساحت ۲۲ هزار مترمربع ساخته شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۱۲ هزار و ۳۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ١٧ هزار و ۴۰۵ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۲۷۰ هزار و ۲۲۸ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۸ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۴۲ نفر را بیمار کرده و جان ۶۹۷ هزار و ۱۸۹ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟