شهرداری نمی تواند مناطق بی دفاع و ساختمان های نیمه کاره را سامان دهد + فیلم
حجم ویدیو: 25.00M | مدت زمان ویدیو: 00:03:06

ساختمان نیمه کاره/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، برخی از ساختمان های به دلیل مشکلات حقوقی و انحصار وراثت نیمه کاره در تهران است اما بعضی از این ساختمان ها نیز مصادره ای هستند و از اول انقلاب تاکنون نیمه کاره رها شده اند. با توجه به گرما، سرما و گذر زمان زمین ساختمان های نیمه کاره دچار فرسودگی می شود و ستون های پیر آن هر روز فرسوده تر می شوند. مدیریت شهری چرا این موضوعات را پیگیری نکرده و این ساختمان های نیمه کاره که هر لحظه می تواند فاجعه ای را در شهر رقم بزند، ورود پیدا نمی کند؟ محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا این موضوع را توضیح داده و تاکید کرد: یکی از اولویت های مدیریت شهری در دوره پنجم اعم از شورای شهر تهران و شهرداری ورود به موضوع ساختمان های متروکه و محل های بی دفاع شهری هستند. این محل ها می توانند برای شهروندان مشکلاتی را ایجاد کند.

ساختمان های نیمه کاره

شهرداری بدون رای قضایی نمی توانند کاری انجام دهند

وی افزود: مشکلی که در این حوزه وجود دارد به لحاظ قانونی مدیریت شهری تهران نمی تواند راسا ورود پیدا کند. اگر ساختمانی متروکه است و یا فضای بی دفاع شهری است شهرداری نمی تواند آن را ساماندهی کند. ضرورتا باید شهرداری باید از مراجع قضایی رای قضایی لازم را دریافت کند.

محمد سالاری گفت: اولویت شهرداری تهران با ساختمان هایی است که برای شهروندان خطرناک و خطرساز است. ورود شهرداری به همه این ساختمان ها هزینه و اعتبار بسیار زیادی را می خواهد. این هزینه باید از جیب شهروندان انجام شود. چرا که اعتبار اداره شهر از عوارضی که شهروندان تهرانی می پردازد تامین می شود. شهرداری جاهایی که ضرورت داشته به ایمن سازی اقدام کرده است. در گودهای پر خطر اخطارهای خود را و اقدامات قانونی انجام داده است اما مالک به ایمن سازی اقدام نکرده است شهرداری به آن ورود پیدا کرده است. ورود شهرداری به فضاهای بی دفاع به لحاظ هزینه ای و مقررات قانونی امکان پذیر نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟