سیستان و بلوچستان بیشترین بازمانده از تحصیل را دارد

بازمانده از تحصیل / رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در نهمین نشست شورای هماهنگی ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اظهار کرد: این شورا از سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی شده است، و هدف آن تسریع در ارتباط دستگاه‌های عضو در راستای برطرف کردن مشکلات مناطق محروم بوده است.

به گزارش رکنا، او با بیان اینکه هدف این شورا شناسایی مناطق محروم، ارتقای شاخصه‌های آموزش و پرورش، تجهیزات و نیروی انسانی و توسعه عدالت اجتماعی بوده است، گفت: این شورا تاکنون ۸۱ مصوبه داشته است.

او افزود: تاکنون ۴۶ مصوبه اجرا شده و ۳۵ درصد از مصوبات هم اجرایی نشده است.

4 استان با بیشترین بازمانده از تحصیل

حکیم زاده با بیان اینکه استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان به‌عنوان چهار استان مورد هدف برای تجهیزات و توسعه شاخصه‌های آموزش و پرورش مورد نظر قرار گرفت، افزود: بالاترین بازمانده از تحصیل مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از سال ۱۳۹۲ تا به امروز پوشش تحصیلی در چهار استان مورد هدف پیشرفت‌های خوبی داشته و میزان ترک تحصیل در استان‌های آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان کاهش پیدا کرده است، ادامه داد: از کل جمعیت ۱۴ میلیون نفری دانش‌آموزان، ۹ میلیون نفر عضو سامانه «شاد» هستند و چهار میلیون عضو نشده داریم که ۲۵ درصد از این نفرات به اینترنت دسترسی نداشته‌اند.

او تصریح کرد: ۵۰۰ هزار دانش‌آموز از اتباع سایر کشور‌ها بوده‌ و سه میلیون و ۲۵۵ هزار و ۹۷۵ نفر هم به دلیل نداشتن تبلت و گوشی عضو این سامانه نیستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟