ایران را برای تأمین اقلام بهداشتی پشتیبانی ‌می کنیم / با کمبود وسایل حفاظتی مواجهیم

سازمان بهداشت جهانی / پروفسور کریستف هملمن صبح امروز در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، با بیان اینکه بیشترین مشکلات موجود مربوط به تأمین وسایل حفاظتی است، اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی برنامه‌هایی برای تولید کیت‌های تست تشخیصی و فراهم آوردن وسایل بهداشتی در نظر دارد.

به گزارش رکنا، وی با ابراز خوشحالی از راه‌اندازی خط تولید وسایل حفاظتی در همدان، گفت: انتشار مقالات پژوهشی در حوزه کرونا رضایت بخش است.

نماینده سازمان بهداشت جهانی با تأکید بر اهمیت حوزه آموزش بهداشت، سلامت و ارتقای بهداشتی، خاطرنشان کرد: باید سطح سواد بهداشتی مردم افزایش یابد.

هملمن با اشاره به ارزشمندی پایلوت بودن همدان در برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» گفت: با شنیدن این گزارش متوجه موقعیت اپیدمی همدان و نحوه برخورد با اپیدمی و کنترل آن شدم.

وی افزود: بسیار خوشحالم از اینکه استان همدان در مرحله اول سناریوی خود با در نظر گرفتن پروژه 700تخت‌خوابی برای بستری بیماران کرونایی باقی‌مانده و نیاز به تعداد تخت بیشتر نبوده است.

بالانس خوبی در پذیرش بیماران کرونا وجود دارد

نماینده سازمان جهانی بهداشت همچنین با تأکید بر اینکه بالانس خوبی در پذیرش بیماران کرونایی وجود دارد، به تلاش سازمان بهداشت جهانی برای پشتیبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران برای فراهم آوردن وسایل مورد نیاز برای بیمارستان‌ها و توسعه توانمندی آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها اشاره کرد.

هملمن بازدید از برخی مراکز آموزشی درمانی را جزء برنامه‌های پروژه «آی.سی.ای.آر.پی.» دانست و اظهار داشت: این پروژه مربوط به پاسخ‌دهی ایران به کووید19 است که در آن سازمان بهداشت جهانی قراردادی برای تأمین وسایل حفاظتی با هدف بالا رفتن استاندارد وسایل تشخیص کووید19 در نظر گرفته است.

وی بررسی وسایل بیمارستان‌ها را یکی از برنامه‌های سفر خواند و تصریح کرد که با توجه به زمان‌بر بودن ورود وسایل به استان همدان این امکانات هرچه سریع‌تر به همدان برسد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟