اجرای طرح نگهداشت فضای سبز در بزرگراه های منطقه سه تهران

فضای سبز / به گفته پدرام طلوعی، اقدامات گسترده ای در طرح نگهداشت فضای سبز در بزرگراه های شهید همت، کردستان، حقانی، نیایش و رسالت انجام شده، در این زمینه می توان از اجرای عملیات علف کشی، مبارزه با آفات، کنده کنی، برداشت خاک های اضافی، کوددهی و تغذیه، مرمت و بازپیرایی، بهسازی و پاکسازی کلی فضاهای سبز رفیوژها، اصلاح فضای سبز حاشیه بزرگراه های این منطقه و ... نام برد.

به گزارش رکنا، طلوعی اذعان داشت: رسیدگی به فضای سبز و بوستان های سطح منطقه در گام نخست علاوه بر تغییر چهره شهری می تواند آرامش روانی را برای شهروندان به همراه آورد.

عوامل تاثیرگذار بر میزان آلودگی

وی با بیان اینکه نسبت تاثیرگذاری فضای سبز بوستان ها بر کاهش آلودگی ها به شرایط محیطی، مقادیر آلاینده های تولیدشده و منابع آن و شرایط اقلیمی بستگی دارد، افزود: در شرایط وارونگی هوا در فصل زمستان با حجم زیاد آلاینده های تولیدی از منابع گرماساز و اتومبیل ها، طبعا این اثرگذاری کمتر خواهد شد. بنابراین نباید انتظار داشت که فضای سبز به تنهایی و در هر شرایطی بتوانند وظیفه سنگین کاهش آلودگی ها را به عهده بگیرند. اما بدون شک تاثیر غیرقابل انکاری دارند.

طلوعی در پایان ابراز داشت: با توجه به نقش چندگانه وجود بزرگراه‌های سبز در محیط‌های شهری، به عنوان عناصر زنده و کارا، در افزایش کیفیت‌ امکانات زیست‌پذیری شهر، علاوه بر جنبه های زیستی و عملکرد فضاهای سبز بزرگراهی به عنوان دالان های اکولوژیک در بستر شهری و نقش مؤثر آنها در مدیریت آبهای سطحی، سیلابها و جلوگیری از فرسایش خاک، فضاهای سبز یاد شده می توانند در اتصال جاذبه های گردشگری و ارتقا کیفیت بصری نیز مفید باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟