صدها هزار جلد کتاب به کتابخانه‌ های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اضافه می شود

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / بر اساس طرح تمیم (تأمین محتوای یکپارچه مراکز کانون) نزدیک به ۳۰۰هزار جلد کتاب به بیش از هزار مرکز کانون سراسر کشور ارسال شد.

به گزارش رکنا، بر این اساس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی روزهای اخیر ۵۶عنوان کتاب ناشران مختلف را در کنار ۷عنوان از کتاب‌های کانون، ۵۰عنوان کتاب بریل برای استفاده کودکان و نوجوانان نابینا، ۲۰عنوان کتاب آوای کانون و دو عنوان نشریه آفرینش کودکی و نوجوانی به‌تمامی استان‌های کشور ارسال کرده است.

کتاب‌های ارسالی هم‌زمان با آغاز فعالیت‌های تابستانی، در قفسه‌های کتاب مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری قرار گرفت.

حمایت از ناشران حوزه کودک

در این میان از هر عنوان کتاب ۵هزار نسخه با هدف تامین نیازهای مطالعاتی اعضای کانون و حمایت از ناشران حوزه کتاب کودک و نوجوان خریداری شده است که به‌نسبت تعداد مراکز کانون به هر استان اختصاص می‌یابد.

کتاب‌های خریداری‌ شده شامل آثار حوزه خردسال، کودک و ‌نوجوان است که از سوی کارشناسان جایزه کتاب کودک و نوجوان کانون به عنوان کتاب‌های مناسب این حوزه انتخاب شده است و در قالب طرح تمیم (تامین محتوای یکپارچه مراکز کانون) در اختیار کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی هنری کانون قرار می‌گیرد.

این طرح به شکل فصلی اجرا می‌شود و علاوه بر کتاب، مجموعه‌ای از اسباب‌بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به همراه کتاب‌های برگزیده‌شده جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون، در هر فصل به مراکز ارسال خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟