دویست هزار واحد مسکونی برای دهک‌های ۱ تا ۳ طی دو سال احداث می‌شود

مسکن / محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی با سازمان بسیج مستضعفان در زمینه محرومیت زدایی در کشور که امروز ۷ مردادماه در ساختمان دادمان برگزار شد، از تولید ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور برای دهک‌های یک تا ۳ خبر داد.

به گزارش رکنا، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: در قالب طرح‌های تولید مسکن، تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج مستضفعان به امضا رسیده است که یکی از محورهای این تفاهم ‌نامه احداث مسکن برای محرومان و دهک‌های یک تا ۳ درآمدی است.

محمودزاده ادامه داد: با توجه به اینکه مسکن سهم عمده ای را در سبد خانوار به خود اختصاص داده است و در عین حال برای رفع دغدغه‌های وزارت راه و شهرسازی در زمینه تامین مسکن اقشار یک تا ۳ که اقشار کم درآمدی به شمار می‌روند و توان تامین مسکن موردنیاز خود را ندارند، این تفاهم‌نامه به امضا می‌رسد که یکی از محورهایش مسکن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: طرح اقدام ملی مسکن که بخشی از برنامه‌های سیاستگذاری شده برای آن به مرحله عملیاتی رسیده است ساخت مسکن را برای دهک‌های میان درآمدی؛ ۴ تا ۷ را در برنامه قرار داده است که عملا دهک‌های یک تا ۳ را شامل نمی‌شود.

وی تصریح کرد: برای تامین مسکن کم‌درآمدها تفاهم‌نامه های مشترکی را با تمامی دستگاه‌های حمایتی از جمله سازمان بسیج مستضفعان، سازمان بهزیستی، خیرین مسکن‌ساز، بنیاد مستضعفان ، آستان قدس رضوی و... به امضا رسانده‌ایم تا نقش بیشتری را برای این اقشار در تامین مسکن ایفا کنیم.

محمودزاده گفت: در خصوص تفاهم با سازمان بسیج مستضفعان مقرر شده تا ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) طی دو سال احداث شود و در احداث این واحدهای مسکونی از توان مالی، فنی و مهندسی بسیج بهره گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا اقشار کم درآمدی با حداقل آورده در این طرح از خدمات دولت بهره مند شوند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟