لزوم بهره گیری از اوراق مشارکت در ساخت خط ۱۰ مترو تهران

خط ۱۰ مترو / علی نوذرپور در مراسم امضاء تفاهم نامه تامین منابع مالی برای احداث خط ۱۰ مترو گفت: از برنامه پنج ساله اول کشور موضوع حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار داشته است که سهم حمل و نقل عمومی ۷۵ درصد باشد ولی در حال حاضر این سهم ۴۹ درصد است که سهم سیستم حمل و نقل عمومی منطقه ۲۲ از سهم پایین تری نسبت به سایر مناطق برخوردار بوده است.

به گزارش رکنا، وی افزود: در این سالها قوانین متعددی برای حوزه حمل و نقل نوشته شده است و در برخی از دولت ها توجه بیشتری برای حمل و نقل عمومی وجود داشته و در برخی اجرای توسعه کشور کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در دولت اول اصلاحات، در دوره جناب آقای خاتمی در حوزه اتوبوس رانی اتفاق خوبی افتاد و قریب به ۳۸ درصد ناوگان اتوبوسرانی کشور نوسازی شد و بالغ بر ۲۰ هزار دستگاه اتوبوس در دوره ۵ ساله وارد ناوگان اتوبوسرانی کشور شد.

وی ادامه داد: در دولت دوم آقای خاتمی، سیستم حمل و نقل ریلی که در تهران و مشهد بود در کلانشهرها به ۸ شهر افزایش پیدا کرد. در دوره آقای احمدی نژاد بحث مونو ریل مطرح شد که طرح اشتباهی بود و در دوره اول آقای روحانی این طرح دوباره به مترو تبدیل شد. امروز ۹ شهر و کلانشهر کشور دارای سیستم حمل و نقل ریلی هستند و متاسفانه در یک دهه اخیر سهم دولت در این حوزه کاهش پیدا کرده است و دولت نقش خود را در تامین منابع برای نوسازی و توسعه حمل و نقل عمومی پرداخت نکرده است.

دولت باید نیمی از هزینه های ساخت مترو را بپردازد

شهردار منطقه ۲۲ گفت: دولت مکلف شده بود که ۵۰ درصد هزینه های ساخت مترو را بپردازد اما این موضوع در تهران حداقل محقق نشده است و در تهران کمتر از ۳۰ درصد از موظفی خود را انجام داده است. در شهر تهران یکی از موضوعات مهم شهر و اولویت های مدیریت شهری توسعه حمل و نقل عمومی بوده است و این روزها هم خبرهای خوبی در این حوزه به گوش می رسد. منطقه ۲۲ از ظرفیت استفاده از اوراق مشارکت برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ نیز اشاره کرد و گفت: مهمترین مسئله در منطقه ۲۲ تعیین تکلیف حوزه شهرسازی بود که در تصویب طرح تفصیلی در شورای شهرسازی و معماری و شورای شهر، سیستم حمل و نقل عمومی محور توسعه شهری قرار گرفته و طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ مبتنی بر ساختار حمل و نقل عمومی طراحی و تصویب شده است.

نوذرپور درباره تامین منابع مالی اجرای طرح گفت: برای اجرای این طرح علاوه بر مطالعه و کارهای مهندسی و همکاری دوستان که در شرکت مترو خواهیم داشت، بحث تامین مالی از اهمیت زیادی برخوردار است. از انجا که دولت سهم کمتری در ایجاد و توسعه حمل و نقل ریلی داشته و دارد، باید از منابع در اختیار شهرداری و از مشارکت بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته با حضور معاون وقت حمل و نقل بحث ساخت مترو در منطقه ۲۲ آغاز و جلساتی با ذینفعان برگزار شد. در صورتی که الگوی مالی مورد نظر شرکت مترو سریعتر تهیه ، تصویب و به منطقه ابلاغ شود ذینفعان مهم منطقه اعلام آمادگی کرده اند که بخشی از هزینه های احداث و یا ایجاد مجتمع های ایستگاهی را به عهده بگیرند.

شهردار منطقه ۲۲ تصریح کرد: استفاده از اوراق مشارکت برای خطوط دیگری تصویب شده است که امیدواریم برای اجرای این طرح در نوبت دوم این اوراق برای مترو منطقه ۲۲ لحاظ شود. اولویت اجرای خط ۱۰ مترو در منطقه ۲۲، ایستگاه کوهسار تا دریاچه است، با توجه به مطالعات طرح تفصیلی که نشان می دهد اگر در افق طرح جامع تهران در حوزه حمل و نقل ریلی منطقه ۲۲ اجرا نشود، متوسط سرعت ماشین ها کمتر از حوزه مرکزی شهر تهران خواهد شد و ما شاهد ترافیک سنگین در این منطقه می شویم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟