بزرگترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد دام سبک در ایران افتتاح شد

دام سبک / امروز ۷ مرداد ماه مراسم بهره برداری از فاز اول پروژه بزرگترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد ۸۰ هزار راسی دام سبک کشور و آیین کلنگ زنی پروژه کارخانه لبنی با ظرفیت ۱۲ هزار تن کره و ۴۰ هزار تن شیر خشک در سال، با حضور مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد.

به گزارش رکنا، مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در جهاد اقتصادی گفت:اصطلاح جهاد اقتصادی از دو بخش تشکیل شده است و زمانی که ویژگی‌های جهادی با اقتصاد تلفیق شوند، باعث اثرات مفید زیادی خواهد شد و اگر در کشور قرار است جهشی انجام شود فقط با داشتن روحیه جهادی امکان پذیر است.

وی افزود:جهاد برای رضای خدا انجام می‌شود و با جدیت در کار همراه است که هیچ کس جلودار آن نیست و با تدین و اعتقادی که وجود دارد باعث می‌شود، هیچ سدی نتواند جلوی آن را بگیرد و وقتی این‌ها ترکیب شوند جهش واقعی که مد نظر هم هست اتفاق خواهد افتاد.

مخبر افزود: روحیه جهادی در مردم و مسئولین باید بالاتر رود تا در جنگ اقتصادی به وجود آمده بتوانیم به پیروزی برسیم. نخبگان می‌توانند با ایده‌های خود مردم و مسئولین را ملزم به ایجاد روحیه جهادی کنند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه در یک سال ۴۰ هزار طرح اجرا شود به غیر از داشتن روحیه جهادی امکان پذیر نیست، گفت: با یاری خداوند این امر انجام شده و در حال حاضر در کشور هیچ چیز مهم‌تر از اشتغال نیست که با ایجاد طرح‌ها در حال انجام خواهد بود، که با روحیه جهادی در مردم و مسئولان و هدایت گری نخبگان به این اهم دست خواهیم یافت.

مخبر با اشاره به طرح ۳ هزار راسی زرندیه که تولید را ۲۰ برابر بالاتر برد گفت:طرح امروز نیاز بسیاری از بخش‌های خرد وکوچک را برطرف می‌کند. شایسته کشور نیست که با این همه نیرو و منابع و امکانات وابسته به کشور‌های دیگر باشیم.

مخبر ضمن قدرانی از مسولین استانی و دیگر مسولین گفت: با این اقدامات ازیک میلیارد دلار واردات جلوگیری خواهد شد که ظرف سه سال این برنامه‌ها انجام خواهد شد و تاکنون ۲۵ درصد از برنامه‌ها جلو‌تر بوده ایم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه این مرکز که امروز افتتاح شد و ظرفیت ۸۰ هزار دام سبک را دارد که در فاز اول ۱۵ هزار راس داخل این مجموعه است گفت: ما در امنیت غذا دچار مشکل هستیم که می‌توان به دانه‌های روغنی، دانه‌های دامی و کره اشاره کرد که با افتتاح این طرح ۱۲ هزار تن کره و ۴۰ هزار تن شیر خشک تولید خواهد شد که امنیت غذایی بیشتری در کشور را ایجاد خواهد کرد.

مخبر ادامه داد:ما به شدت پیگیر برنامه‌هایی در راستای امنیت غذا و دارو هستیم و تاکنون از برنامه‌ها نیز جلوتر بوده ایم و همچنین مراکز تحقیقات پیشرفته‌ای در راستای افزایش تولید دام سنگین و سبک در کنار این واحد‌های صنعتی را قرار داده ایم.

در پایان این برنامه ضمن امضای تفاهم نامه میان بنیاد برکت و هلدینگ کشاورزی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از چند خانواده شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟