در 2.5 سال آینده 15 رام قطار به مترو تهران اضافه می‌ شود

مترو تهران / علی امام، مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره افتتاح ایستگاه‌های جدید و افزوده شدن قطار به مترو پایتخت، اظهار داشت: با عملیاتی شدن اوراق مشارکت تلاش داریم که هر ماه یک ایستگاه مترو را در پایتخت افتتاح کنیم. البته بخش مهمی از منابع مربوط به اوراق سال ۹۷، هنوز آزاد نشده و تنها ۵۰درصد از ۹۱۰ میلیارد تومان محقق شده است.

به گزارش رکنا، او افزود: ۵۰ درصد دیگر از ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۷ نیز توسط معاونت مالی شهرداری تهران در حال پیگیری است که البته مشکلات به وجود آمده در این زمینه به دلیل قبول نکردن وثیقه ملکی شهرداری توسط یکی از بانک‌های کشور بود که خوشبختانه بخشی از این مشکل برطرف شد و تلاش جهت رفع سایر موانع نیز ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸ که خوشبختانه اخیراً عملیاتی شده هزار میلیارد تومان آن مربوط به توسعه مترو پایتخت، قطارها و ایستگاه‌ها است و تلاش می‌کنیم اقدامات لازم را در جهت محقق شدن این مسأله انجام دهیم.

امام گفت: البته شهرداری تهران نیز ۲۸۰۰ میلیارد تومان بودجه برای مترو پایتخت در نظر گرفته است که اگر حداقل نیمی از آن محقق شود در کنار مبلغ اوراق مشارکت سال ۹۷ و ۹۸، ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح خواهد شد.

افتتاح ایستگاه برج میلاد

او اعلام کرد:‌ اولین ایستگاه جدید که قرار است افتتاح شود، برای برج میلاد در نظر گرفته شده که البته پیش از آن ورودی مستقل ایستگاه مترو نواب و سالن بلیت‌فروشی آن نیز در خط ۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره خرید قطارهای جدید مترو گفت:‌ قرارداد تأمین ۱۰۵ دستگاه واگن را با کارخانه واگن‌سازی تهران منعقد کرده‌ایم و در حال نهایی‌سازی آن هستیم.نخستین واگن‌های آماده شده از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به چرخه مترو افزوده می‌شود.

او گفت: هر قطار ۷ واگن دارد با این حساب ۱۵ رام قطار طی دو سال و نیم آینده به تدریج به چرخه مترو افزوده می‌شود و در تلاش هستیم که هزینه ساخت هر واگن طی توافق با شرکت واگن‌سازی حدود یک میلیون یورو باشد.

*رام واحد شمارش قطار است. هر هفت واگن، یک رام قطار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟