ارزیابی بیش از 158 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در پایگاه‌ های سنجش

آموزش و پرورش استثنایی / سید جواد حسینی گفت: با استقبال خوب خانواده‌ها و باگذشت پانزده روز، بیش از نیمی از نوآموزان بدو ورود به دبستان در طرح سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوبت‌گیری کرده‌اند و اجرای این طرح در تمامی استان‌های کشور به‌جز برخی شهرهای با وضعیت قرمز با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حال اجرا است.

افزایش مدت زمان سنجش و تعداد پایگاه ها

به گزارش رکنا، رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی ادامه داد: پیش‌بینی اتاق انتظار برای والدین، افزایش زمان سنجش از 15 به30 دقیقه، افزایش ساعت کار پایگاه‌ها از 4 به 5 ساعت، پرداخت الکترونیکی وجه سنجش، امکان دو شیفته شدن پایگاه‌ها، الزام کادر سنجش به استفاده از ماسک و دستکش و ضدعفونی مداوم پایگاه‌ از اقداماتی است که امسال در طرح سنجش انجام‌ شده است.

وی خواستار رصد روزانه پایگاه‌های سنجش باهدف مداخلات مؤثر شد و افزود: هیچ‌گونه ازدحامی در پایگاه‌های سنجش وجود ندارد و به خانواده‌ها این اطمینان را می‌دهیم که سنجش نوآموزان آنان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

حسینی افزود: اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها و ترغیب آنان به حضور در پایگاه‌های سنجش خانواده‌ها برای رسیدن به پوشش 99 درصدی باید مورد توجه تمامی ادارات در استان‌ها باشد.

رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی در پایان گفت: برای اولین بار در سال جاری سنجش نوآموزان ایرانی بدو ورود به دبستان در خارج از کشور نیز هم‌زمان با داخل کشور انجام می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟