دستگاه ها و ادارات در پیشگیری از کرونا اهمال می کنند

کرونا / امین امینیان اظهار داشت: برگزاری هرگونه مراسمات عروسی وترحیم در شهرستان وروستاههای هشترود ممنوع است ولی گاها دیده می شود که این مراسمات به طور مخفیانه در بعضی نقاط از شهر وروستاهها برگزار می شود.

به گزارش رکنا، او هشدار داد: اگر مسولین ذیربط از برگزاری چنین مراسماتی خبر داشته باشند وچشم پوشی کنند در جرم برگزار کنندگان مراسمات شریک هستند .چون این چنین کارهایی تهدید بهداشت عمومی است. وباید ادارات دقت نظر بیشتری در این امر از خود نشان دهند.

مراسمات عروسی وعزا باید در بدو آغاز کنترل شود

امین امینیان ادامه داد: گاها دیده می شود که مراسمات عروسی وترحیم شروع می شود ومسولین ذیربط اقدام به جلوگیری می کنند که گاها باعث می شود مشکلاتی نیز پیش بیاید باید مسولان امر قبل از اینکه مراسمات آغاز شود با متولیان امر صحبت کنند وبا منطق وصحبت واطلاع رسانی دقیق طرفین را از بر گزاری مراسمات منصرف سازنند.

آب غسل اموات کرونایی نباید رها سازی شود

فرماندار هشترودبا تاکید اکید به شهرداری ومسول آرامستان و همچنین رییس شبکه بهداشت و درمان گفت: آبی که میت کرونایی با آن غسل داده می شود باید در محلی جمع آوری گردد وبعد از ضد عفونی و گند زدایی به جایی هدایت شودکه سلامت جامعه را به خطر نیندازد.چون با توجه به اینکه پایین دست آرامستان رودخانه است اگر این آب همین طوری رها سازی شود واب وارد رودخانه شود صدمات جبران ناپذیری متوجه مردم شهرستان خواهد شد.پس تاکید میکنم که این آب بسیار خطر ناک است و باید متولیان امر و دستگاههای اجرایی دراین مورد نیز نظارت کافی ووافی داشته باشند.

ماسک زدن عین واکسیناسیون عمل می کند

امین امینیان با اشاره به اینکه ماسک زدن عین واکسن زدن است وانسلن را در مقابل بیماری واکسینه می کند از عموم مردم خواست طبق پروتکل های بهداشتی عمل نموده وحتما با رعایت فاصله گذاری اجتماعی وماسک زدن خود را در مقابل این بیماری در امان نگه دارند چون طبق گفته مسولان بهداشت جهانی ومسولان بهداشتی کشورمان ماسک زدن در حال حاضر تنها سلاح مقابله با این ویروس منحوس است.

مردم باید سبک زندگی خود را عوض کنند

نماینده عالی دولت در هشترود از مردم خواست با توجه به اینکه معلوم نیست تا کی باید با این ویروس زندگی خواهیم کرد بنابر این باید مردم سبک زندگی خود را با این ویروس چفت دهند اما با رعایت پروتکل های بهداشتی ورعایت قوانین و مقرراتی که مسولان بهداشتی وضع کرده اند.

عید سعید قربان هیچگونه ذبح خارج از کشتارگاه‌ها نخواهیم داشت

امین امینیان با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان ،ضمن تبریک پیشاپیش این عید به خدمت مردم مسلمان ایران اسلامی گفت: مردم اگر بخواهند گوسفندی را ذیح کنند باید در کشتارگاه وزیر نظر کارشناسان دامپزشکی انجام گیردوهیچ کس نباید خود سرانه ودر سطح شهر اقدام به ذبح قربانی نماید.چون هر آن احتمال تجمع مردم در خیابانها و کوچه ها وجود دارد واین یعنی به استقبال بیماری کرونا رفتن وخود ودیگران را آلوده کردن.وبا چنین افرادی نیز کارشناسان دامپزشکی باید بر خورد نمایند.

بازار هفتگی واصناف سطح ۳و۴همچنان تعطیل هستند

امین امینیان در ادامه به مصوبات این ستاد اشاره کرد و گفت :از آغاز بحران کرونا هر گونه مصوبه ای که به تصویب اعضا رسیده است به قوت خود باقی است وتا اطلاع بعدی کلیه سالن های آرایشی زنانه،ورزشگاهها، وبازار هفتگی شهرستان تعطیل است.

اداره صمت باید نرخ مصوب ۲۵رقم کالای اساسی را هر روز به اطلاع مردم برساند

فرماندار هشترود از اداره صمت خواست که نرخ مصوب ۲۵نوع کالای اساسی را که مورد نیاز روزانه مردم است را هر روزدر اختیار مردم قرار دهد تا مردم این اجناس را گران نخرند.

مساجد فقط نمازهای یومیه به مدت نیم ساعت باز خواهند بود

امین امینیان در ادامه به فعالیت مساجد اشاره کردوگفت: طبق مصوبات قبلی با توجه به وضعیت قرمز شهرستان مساجد فقط نیم ساعت برای برپایی نمازهای یومیه باز می شوند وبعد از آن باید بسته شود.

ایام سوگواری ماه‌های محرم و صفر طبق پروتکل های ابلاغی از طرف ستاد کل مبارزه با بیماری کرونا انجام خواهد شد.

امین امینیان با اشاره به صحبت‌های ریاست محترم جمهور در مورد برگزاری مراسمات ایام سوگواری سر وسالار شهیدان امام حسین (ع)گفت: هر گونه مصوبه ای که توسط آن ستاد ابلاغ گردد ما نیز موظف هستیم طبق آن مصوبات اقدام به برگزاری مراسمات بنماییم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟