نمایش مردان نقره ای در جنوب شهر برای حمایت از مدافعان سلامت

محسن فریدی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: مردان نقره ای یا همان «سیلور من ها» این بار با پوشش خاص و ملبس به گان و ماسک در حمایت از مدافعان سلامت، پلاکاردهای آموزشی را در دست گرفته و با حضور در معابر عمومی منطقه از جمله بازار بزرگ احسانی، میدان مرکزی میوه و تره بار، پاتوق های محلی، بوستان ها و فروشگاه ها پیام های سلامت محور را با موضوع کرونا به شهروندان نمایش می دهند.

به گزارش رکنا، او همچنین با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک در جلوگیری از ابتلا به کرونا و همگانی کردن استفاده از آن اظهار کرد: در همین راستا نیز پویش «ماسک بزنیم» توسط دبیران کانون های 11 گانه محلات در اماکن عمومی اطلاع رسانی می شود. علاوه بر این ضمن اهدای 200 بسته ماسک و مواد ضدعفونی کننده به اعضای کانون معلولین و شهروندان محلات کم برخوردار، مسابقه ای نیز ویژه کودکان این منطقه برای تشویق بزرگترهای خود به استفاده از ماسک در فضاهای مجازی محلات در حال اجرا است.

این مسئول پخش پیام های صوتی درخصوص راه های پیشگیری از انتقال ویروس کرونا را از دیگر برنامه های سلامت محور منطقه برای قطع زنجیره این بیماری خواند و افزود: به همین منظور پیام های صوتی در اماکن عمومی همچون میدان مرکزی میوه و تره بار، بوستان ها و مساجد پخش خواهد شد.

فریدی ادامه داد: آموزش های مجازی و ارائه خدمات مشاوره روانشناسی به شهروندان به صورت تلفنی، تب سنجی از مراجعان در ورودی ساختمان ستادی شهرداری منطقه، ارائه خدمات حمایتی به ساکنین کوره های آجرپزی با مشارکت خیرین، برگزاری شوراهای سلامت مجازی، ثبت تجربیات کارشناسان و مسئولان اداره سلامت در دوران کرونا و غربالگری تلفنی اعضای کانون ها از دیگر برنامه های اجرا شده برای پیشگیری از افزایش شیوع کرونا در این منطقه است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟