معلمان باید برای تدریس آنلاین آموزش ببینند

آموزش آنلاین / احمد نادری گفت: نمی توان به صورت قطعی گفت که از ۱۵ شهریور مدارس به صورت فیزیکی آغاز بکار می کنند. چرا که قبل از بازگشایی باید وضعیت کرونا مشخص شود مبنی بر اینکه آیا در آن زمان موج جدیدی از کرونا به وجود آمده یا اینکه کنترل شده است. لذا صحبت قطعی باز شدن مدارس در شرایط فعلی درست نیست.

به گزارش رکنا، وی افزود: در این شرایط باید ساز و کارهای آموزش آنلاین فراهم شود از جمله آن تجهیز سخت افزاری دانش آموزان و مجهز کردن آنها به تبلت و موبایل هوشمند است. همچنین باید به دانش آموزان و والدین آنها نحوه استفاده از سیستم های هوشمند آموزش داده شود تا آنها سواد رسانه ای کافی را داشته باشند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: آموزش معلمان اهمیت بسیاری دارد. باید آنها نحوه استفاده از نرم افزارهای هوشمند همچون شاد را برای آموزش آنلاین به خوبی بلد باشند و در عین حال سخت افزارهای لازم را هم داشته باشند. با توجه به اینکه بیش از یک ماه و نیم تا موعد بازگشایی مدارس باقیمانده است باید وزارت آموزش و پرورش کلیه ملزومات را فراهم کند تا همه بتوانند از آموزش الکترونیک عادلانه بهره مند شوند.

نادری در پایان و در جمع بندی اظهار کرد: برای شروع سال تحصیلی جدید باید آموزش معلمان و تجهیز دانش آموزان به ابزارهای هوشمند در دستور کار قرار گیرد. والدین هم باید برای بالا بردن سواد رسانه ای و طرز استفاده از فضای مجازی آموزش ببینند تا آسیب وارد نشود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟