راهکارهای ارتقای کیفیت روسازی های آسفالتی

آسفالت / در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر در رابطه با به کارگیری فناوری های نوین در فرآیند تولید و پخش آسفالت، از این راهکار به عنوان یکی از عوامل مهم در افزایش کیفیت، کاهش قیمت تمام شده و افزایش طول عمر آسفالت یاد شد. همچنین استفاده از آسفالت پلیمری و آسفالت ماستیکی سنگدانه ای (SMA) در خطوطBRT ، به کارگیری امولسیون جدید در قیرهای محلول، توسعه کاربرد تراشه آسفالت (RAP) و در نهایت اجرای آسفالت های لایه نازک در سطح معابر مورد بررسی و دقت نظر قرار گرفت.

به گزارش رکنا، در ادامه این نشست، ضمن طرح این ایده که تولید روکش آسفالت باکیفیت، مستلزم کنترل زنجیره ارزش در مراحل تامین مصالح ورودی، فرآیند تولید، حمل و پخش و حتی مرحله بهره برداری(سیستم کنترل بار محوری) می باشد، بر طراحی یک فرآیند تضمین کیفیت، مقدم بر سیستم کنترل کیفیت تاکید شد. افزون بر این، آزمایشگاه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان یکی از مراجع آزمایش محصول خروجی کارخانجات آسفالت در نظر گرفته شد.

ضرورت تدوین ضوابط و نظام نامه های مرتبط، دستوالعمل های لازم در حوزه تضمین کیفیت، اصلاح فرآیند تولید و پخش کارخانجات آسفالت، تعیین شاخص های بازرسی و لزوم آموزش کارشناسان خبره از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

گفتنی است کمیته (R&D) آسفالت، نهادی متشکل از متخصصان دانشگاهی، کارشناسان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، پیمانکاران خبره بخش خصوصی و کارشناسانی از واحد های مرتبط سازمان مهندسی و عمران شهر تهران می باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟