رئیس جمهور به قول خود برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی عمل کند

اتوبوس / مجید فراهانی درباره لزوم تامین بودجه برای اتوبوس برقی و ال آر تی اظهرداشت: در برنامه دوم توسعه شهرداری تهران، پیش‌بینی شده بود که در انتهای سال گذشته، تهران 9500 دستگاه اتوبوس داشته باشد در صورتی که در حال حاضر تنها 5500 دستگاه اتوبوس دارد و 500 دستگاه آن هم به دلیل مشکلات فنی در پارکینگ هستند.

به گزارش رکنا، وی با اشاره به اینکه امروز تهران با 5 هزار دستگاه اتوبوس فعال، تنها با نیمی از ظرفیت خود مشغول فعالیت است، اظهار کرد: در حال حاضر، شرکت واحد همزمان در چند جهت حرکت می‌کند که یکی از برنامه‌های آن، نوسازی و بازسازی اتوبوس‌های فرسوده است.

عمر متوسط اتوبوس های تهران بیش از 10 سال است

فراهانی با بیان اینکه عمر متوسط اتوبوس‌های تهران بیش از 10 سال است و این در حالی است که بسیاری از اتوبوس‌ها به صورت شبانه‌روزی کار می‌کنند و میزان فرسودگی آنها بسیار بالاست، تصریح کرد: بازسازی 100 دستگاه اتوبوس فرسوده دوکابین و دو هزار دستگاه اتوبوس فرسوده تک‌کابین در تلفیق منابع دولتی، جزو برنامه‌های شرکت واحد است.

این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه رئیس جمهور در بحث ستاد کرونا قول داد تا در این زمینه همکاری کند، خاطرنشان کرد: تاکید رئیس جمهور به جای تامین اتوبوس به رغم تکالیف دولت، فقط بازسازی بوده که امیدواریم به این تعهد عمل کنند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران با استناد به بند الف تبصره 14 بودجه سال 99 شهرداری تهران گفت: برای جبران کسری هزینه‌های شرکت واحد، 495 میلیارد تومان در قالب بودجه سال 99 کنار گذاشتیم و شورای شهر نه تنها بودجه اتوبوسرانی را پرداخت می‌کند، بلکه سهم دولت را هم می‌پردازد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟