کمیسیون بهداشت مجلس به دنبال عضویت در ستاد ملی مبارزه با کرونا

کرونا / علی اصغر باقرزاده در توضیح جلسه روز یکشنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در این جلسه آخرین وضعیت کرونا در کشور مورد بررسی قرار گرفت؛ با توجه به اینکه هیچ نماینده ای از مجلس عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا نیست در این جلسه بر لزوم عضویت نماینده ای از کمیسیون بهداشت در این ستاد تاکید شد تا بتوان ضمن نظارت بر تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ها به شناخت بهتر تهدیدها و نقاط ضعف‌ حوزه سلامت و کسب آمارها و اطلاعات کامل‌تر با ارائه راهکارها و تنظیم قوانین مورد نیاز در جهت قطع زنجیره انتقال و پیشگیری از ابتلا به کرونا کمک کرد.

دولت باید تمامی مصوبات ستاد ملی کرونا را اجرا کند

به گزارش رکنا، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید بر لزوم اجرای دستورالعمل‌های ستادملی مبارزه با کرونا را یکی دیگر از موارد مطروحه در این جلسه عنوان و اظهار کرد: در این جلسه بر رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم به خصوص حفظ فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک با هدف پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا تاکید شد. دولت هم باید ضمن انجام وظایف خود و دوری از موازی کاری، تمامی مصوبات و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا را اجرایی کند.

به گفته وی، گروه هم اندیشی با مدیریت پزشکیان جهت بررسی راهکارهای مبارزه با کرونا تشکیل می شود تا پس از ارائه گزارش به کمیسیون تصمیم‌های بعدی گرفته شود.

باقرزاده استماع گزارش رئیس سازمان پزشکی قانونی را دستور دیگر این کمیسیون مطرح کرد و افزود: آقای مسجدی آرانی پس از توضیحاتی در خصوص اقدامات صورت گرفته و برنامه های آتی آن سازمان، انتظارات از کمیسیون بهداشت برای پیش برد اهداف سازمان را بیان کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟