هشدار هواشناسی به شمالی ها و جنوبی ها / احتمال غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک

هواشناسی / سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از چهارشنبه تا شنبه (۱ تا ۴ مردادماه) در شرق دریای عمان ارتفاع امواج به دو تا ۲.۵ متر می رسد بنابراین احتمال پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد.

به گزارش رکنا، در این شرایط جوی سازمان هواشناسی نسبت به محدودیت در تردد قایق های سبک و تفریحی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می کند.

در ادامه این هشدار آمده است: افزایش ارتفاع امواج بین یک تا ۱.۵ متر چهارشنبه (۱ مردادماه) برای غرب دریای عمان و تنگه هرمز و پنجشنبه (۲ مردادماه) برای غرب دریای عمان، تنگه هرمز، شرق و مرکز خلیج فارس پیش بینی می شود.

همچنین از اواخر روز سه شنبه (۳۱ تیرماه) وزش باد نسبتاً شدید و افزایش ارتفاع موج دو تا ۲.۵ متر در دریای خزر آغاز می شود و روز چهارشنبه (۱ مرداد) به ویژه در مناطق مرکزی و غربی ادامه می یابد. این وضعیت جوی تا روز جمعه (۳ مردادماه) تداوم دارد.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و آسیب به قفس ها و تورهای صیادی و آسیب دیدن قایق ها و شناورهای کوچک وجود دارد بنابراین نسبت به ممانعت از هرگونه تردد قایق های سبک و تفریحی و شنا کردن در دریا و ممانعت از انجام فعالیت های شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت انجام فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحل توصیه می شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟