تخصیص اعتبارات سه ماهه دوم سال 99 بازگشایی شد

تخصیص اعتبارات / روح اله شهیدی پور، با اشاره به برگزاری دومین جلسه کمیته تخصیص اعتبار سال 1399در چهارم تیرماه با حضور شهردار تهران گفت: مصوبات این نشست توسط معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا ابلاغ شد و با تلاش همکاران اداره کل برنامه و بودجه نیز تخصیص اعتبار 3ماهه دوم سال در سامانه های بودجه و جامع مالی بارگذاری شد.

به گزارش رکنا، وی اعلام کرد با توجه به پیش‌بینی تحقق منابع و درآمدها در سال 1399، تخصیص اعتبارات سال در مجموع نقد و غیر نقد معادل 86 درصد (در حدود 26.415 میلیارد تومان) شامل غیرنقدی 100 درصد (معادل 6،115 میلیارد تومان) و نقدی به میزان 83 درصد (معادل 20،300 میلیارد تومان) برآورد شده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با اعلام رشد 2درصدی تخصیص کل و رشد 3 درصدی تخصیص نقدی امسال در مقایسه با سال گذشته، افزود: همچنین اعتبارات تخصیص یافته نقدی 6ماهه اول سال به 9،346 میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گفته شهیدی پور، برای رفع اشکالات و محدودیتهای گذشته و ایجاد تسهیل در اجرای بودجه، ضمن اینکه طبقه بندی تخصیص اعتبارات خلاصه و بهینه شده، امکان جابجایی تخصیص اعتبارات در ردیفهای داخل هر یک از گروههای اعتباری با هماهنگی و تایید اداره کل برنامه و بودجه فراهم شده است.

اعتبار تصویب شده 6 هزار و 600 میلیارد تومان است

وی افزود: میزان تخصیص اعتبار نقد پروژه‌های سرمایه‌ای معادل 6،600 میلیارد تومان مصوب شده و تعیین میزان تخصیص اعتبارات نقدی پروژه‌های سرمایه‌ای غیر مستمر بر اساس اولویت بندی پروژه ها انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی خاطرنشان ساخت: برای اجرای تبصره هفتم بودجه مصوب، درآمدهای توسعه قطار شهری و حمل و نقل ریلی ( 2درصد عوارض صدور پروانه ساختمانی) و تردد وسایل نقلیه در محدوده طرح ترافیک (20 درصد عوارض تردد وسایل نقلیه) و مجتمع های ایستگاهی صددرصد تخصیص‌یافته تلقی شده و لازم است معادل کل درآمد حاصله صرفاً به منظور کمک سرمایه‌ای به شرکت مترو پرداخت شود. بنابراین تخصیص ردیفهای مذکور در سرجمع پروژه های اولویت دار مرتبط اضافه شده است.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران افزود: برای کاهش فاصله بین تخصیص اعتبار و پرداخت نقدینگی ناشی از هزینه های اجتناب‌ناپذیری مانند برداشتهای قضایی و تسویه دیون و تعهدات، تخصیص نقدی اعتبارات تملک دارائیهای مالی 64 درصد در نظر گرفته شده که در این خصوص تخصیص تملک املاک تصرفی 100درصد ، بیمه و مالیات 70درصد و تعهدات پیمانکاران 92درصد لحاظ شده است.

شهیدی پور یادآور شد: با توجه به تخصیص اعتبار مناسب در نظر گرفته شده برای پروژه های اولویت دار، انتظار می رود انجام عملیات اجرایی و افتتاح و بهره برداری پروژه های مذکور مطابق پیش بینی مقرر صورت پذیرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟