دفترچه درمانی کارگران هفت تپه تا پایان مرداد اعتبار دارد

هفت تپه / محمد محمدی مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، درباره آخرین وضعیت بیمه کارگران هفت تپه، اظهار کرد: شرکت هفت تپه با سازمان تامین اجتماعی مشکلی نداشته است. برای حدود ۵ هزار و ۳۰۰ کارگر در طول دوره‌های قبلی و تا ماه جاری، برایشان حق بیمه پرداخت نشده بود و حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار هستند.

به گزارش رکنا، مشاور معاونت بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: علیرغم بدهی، تامین اجتماعی کارگران این کارخانه را بازنشسته سخت و زیان آور کرده است و بیش از ۷ هزار نفر از کارگران هفت تپه و کارون بازنشسته شده اند. مشکل آن‌ها عدم پرداخت حقوق است که نزدیک ۴ ماه از کارفرما حقوق نگرفته بودند، اما دولت پیگیر این است که حقوقشان پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه تمدید دفترچه‌ های درمانی کارگران هفت تپه مشکلی وجود ندارد، افزود: دفترچه هایشان تا پایان مرداد ماه دارای اعتبار است. در بحث بازنشستگی، از کارافتادگی و بیمه بیکاری مشکلی وجود ندارند. از مزایای بیمه بیکاری در این مدت خودشان استفاده نکردند چراکه مشکل در خصوص سخت و زیان آوریشان ایجاد شده و از حقوقشان هنگام بازنشستگی کم می‌شد به همین دلیل خودشان استقبال نکردند.

محمدی خاطرنشان کرد: تا پایان اسفند ماه در خصوص بازنشستگی این کارگران مشکل خاصی وجود نداشته و اگر خواستار دریافت بیمه بیکاری بودند نیز تعلل صورت نمی‌گرفت و تامین اجتماعی به آنها بیمه بیکاری پرداخت می‌کرد، در حال حاضر دولت به دنبال آن است که از طریق شورای اسلامی کارخانه حقوق کارگرانش را پرداخت کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟