لزوم اشتغالزایی و استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌ گذاری / نیمی از اصناف هشترود پروانه فعالیت ندارند

موسوی حسینی به وجود پتانسیل ها و صنایع تبدیلی شهرستان مراغه اشاره کرد و در گفتگو با خبرنگار رکنا در هشترود، گفت: در حال حاضر از ۱۳۰ واحد صنعتی در شهرستان وجود داردکه ۸۵ واحد فعال و مابقی راکد هستند که باید تلاش کنیم واحدهایی که امکان احیا دارند به چرخه تولید بازگردانده شوند.

به گزارش رکنا، وی افزود: مشکلات اقتصادی و در روزهای کرونایی مشکلات صادرات از اصلی ترین دغدغه‌های واحدهای صنعتی مراغه است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای اتمام واحدهای نیمه تمام در اولویت برنامه ها قرار دارد، افزود: در حال حاضر ۲۲ طرح صنعتی در حال ساخت و ساز و ۱۰ زمین خالی به واحدهای تولیدی تخصیص یافته است.

وی گفت: هم اکنون ۲۲ هکتار زمین در شهرک صنعتی مراغه جهت واگذاری برای سرمایه گذاری موجود است و این ظرفیت و فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران است.

کمتر از نیمی از معادن هشترود فعال است

وی همچنین به بخش معدن اشاره کرد و گفت: از ۴۵ معدن شهرستان، ۱۸ معدن فعال و ۲۷ معدن غیر فعال است و ۴۰۰ نفر در حوزه معدن در شهرستان فعالیت می کنند.

سید علی موسوی حسینی به حوزه اصناف نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار واحد صنفی در شهرستان فعالیت می کنند که از این تعداد ۶ هزار و ۳۰۰ واحد دارای پروانه فعالیت هستند.

وی تاکید کرد: ساماندهی و نظارت دقیق بر اصناف از ضروریات است و باید در اولویت کاری دستگاه های متولی قرار گیرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

کدخبر: 585964 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟