جذب 20 هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش

آموزش و پرورش / به گزارش رکنا، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: مهرماه امسال ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان کشور وارد سیستم آموزش و پرورش می شوند.

شاپور محمدزاده با بیان اینکه همچنین ۲۵ هزار و ۳۰۰ نفر تبدیل وضعیت می شوند که شامل حق التدریسی ها و نهضتی ها نیز هست، افزود: با این اقدامات بحران نیروی انسانی که سال های گذشته خیلی نگران بودیم، کمتر می شود.

وی اظهار داشت: حقوق همکاران فرهنگی نیز بهتر شده با این مهم ماندگاری نیروها نسبت به گذشته بهتر است با این وجود دغدغه ما درباره نیروی انسانی آموزش و پرورش نسبت به گذشته کمتر می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بیماری کرونا و تعطیلی مدارس و ایجاد شبکه آموزشی شاد برای آموزش دانش آموزان خاطر نشان کرد: در شبکه شاد ظرفیت بسیار خوبی ایجاد شده که باید با قوت ادامه یابد در این ارتباط چه بحران کرونایی داشته باشیم و چه نداشته باشیم، تمام تلاشمان تقویت شبکه شاد است.

وی با تاکید بر اینکه شبکه شاد در استان گیلان نیز باید جدی گرفته شود، بیان داشت: شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور اعلام شده حتی در استان های با وضعیت بهتر نیز می توانند ۲ هفته زودتر واحدهای آموزشی را بازگشایی کنند.

محمدزاده در ادامه سخنانش با اشاره به اقدامات نهضت سوادآموزی کشور تصریح کرد: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ در گروه سنی ۴۹ - ۱۰ سال بنا به خوداظهاری حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بی سواد داریم اما با توجه به اقدامات انجام شده برای ریشه کنی بی سوادی و بنا بر اعلام پایگاه ثبتی که معتبرترین پایگاه ثبتی در کشور است و به استناد اسناد و مدارک، زیر یک میلیون بی سواد در کشور داریم.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با بیان اینکه سالانه ۵۰ درصد فعالیت های سازمان نهضت سوادآموزی در راستای تثبیت و تحکیم سواد است، اضافه کرد: قرار است آموزش بزرگسالان کشور به حوزه سوادآموزی محول شود که بر اساس اقتضاء بزرگسالی محتوی تولید می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از تلاش های نادرجهان آرای مدیرکل سابق آموزش و پرورش گیلان بیان داشت: محمد رحمتی مدیرکل جدید آموزش و پرورش نیز از همکاران پرتلاش و با تجربه در این استان است، وی علاوه بر عناوین مدیر مدرسه، کارشناس مسئول و غیره هفت سال رئیس آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان بود و عملکرد خوبی در این حوزه داشت .

معاون وزیر آموزش و پرورش از مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان خواست که برنامه ها را بر اساس اسناد بالادستی پیش ببرد زیرا اسناد بالادستی شامل سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و چراغ راه است و در کنار آن سیاست های سند تحول بنیادین مورد توجه است که باید بر اساس آن تلاش کرد.

وی بیان داشت: علاوه بر این برنامه های وزیر آموزش و پرورش که در مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد نمایندگان ارایه داد نیز باید مورد توجه و چراغ راه مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان باشد.

در این مراسم ضمن قدردانی از نادر جهان آرای مدیرکل سابق آموزش و پرورش گیلان محمد رحمتی به عنوان مدیرکل جدید این دستگاه فرهنگی معرفی شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟