واحدهای ایمنی را کم خاصیت نکنیم

تهران / به گزارش رکنا، الهام فخاری عضو شورای شهر تهران پس از استماع گزارشی در ارتباط با حادثه آتش سوزی در کلینیک سینا ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از شهروندان از خدمات آتش نشان، اورژانس و جوان دست فروشی که به شهروندان گرفتار در آتش کمک کرده بود، تشکر کرد و گفت: فاجعه ای در تهران رخ داد که اگر در ساعت اداری رخ میداد بیش از ۱۰۰ کشته بر جا می گذاشت.

رئیس شورای اسلامی استان تهران افزود: مدیر بازرسی اداره کل کار، رفاه و امور اجتماعی در مورد علت این حادثه از لزوم آموزش کار آموز و کارفرما سخن به میان آورده، سوال این است آیا علت این حادثه کمبود های آموزشی و مدارک تحصیلی و عدم دسترسی به آموزش بوده است؟ پس مدارک تحصیلی که کاربردی نیست چه فایده ای دارد؟ موقعیت و کارکرد ساختمان این کلینیک نشان میدهد فقر و کاستی منابع مالی و غیر مالی در وقوع این حادثه دخالتی نداشته و در این حادثه مشخص شد که بخش برخوردار جامعه قانون گریز است و چراغ قرمز های مرتبط با قانون را رد می کند. با اتکا به توصیه نمی توان اجرای قانون را ضمانت کرد. آموزش لازم است اما ضمانت اجرای قانون و نظارت بر چگونگی اجرای قوانین مسئله دیگری است. از این رو ایجاد ضوابط در مسائل مربوط به ایمنی اقدامی همکاری مشترک می طلبد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر با اشاره به ارسال رونوشت تذکرات در این ارتباط به ۷ دستگاه گفت: مدیر بازرسی اعلام کرده هیچ رونوشتی مربوط به اخطار در مورد این ساختمان را رویت نکرده است، این ناهماهنگی ها به چه معنی است؟ ساختارهای بروکراتیکی که به کشور تحمیل می شود چه کارایی دارد؟ اگر نقصی در فرآیند دسترسی به اتوماسیون اداری وجود دارد باید برطرف گردد.

فخاری با اشاره به طرف قرارداد بودن مجموعه درمانی سینا با برخی سازمان ها گفت: تضمین گردش مالی این مجموعه توسط همین سازمان ها صورت میگیرد و آنان خانواده های خود را برای امور پزشکی و درمانی به این مجموعه معرفی می کنند. سوال این است که برای عقد قرارداد در مسائل درمانی و آموزشی که مربوط به حقوق عامه است، ایمنی مورد ارزیابی قرار می گیرد یا صرفا مسائل مالی در نظر گرفته می شود؟

عضو شورای شهر تهران در پایان اظهار داشت: آقای شهردار به قدیمی بودن قانون تاسیس مطلب اشاره کردند اما مطب با مرکز جراحی متفاوت است. امروز باید از این حادثه درس گرفت و ایمنی،Hsc، سلامت،برنامه ریزی واحد های سازمانی بی اهمیت نیستند لذا در پی حذف و گم خاصیت کردن این واحدها در شهرداری تهران نباشیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟