پویش ‘’شهر تراز’’ شهرداری منطقه یک شهرداری و کمپین معلولان

معلولان/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، این تفاهم نامه در راستای شعار تهران شهری برای همه و قوانین حمایت از حقوق معلولان و مدیریت شهری منعقد شد. بهروز مروتی، مدیر کمپین معلولان در این مراسم طی سخنان کوتاهی گفت: پس از ۵ ماه پیگیری، تحقیق و بررسی های لازم در خصوص چگونگی و نحوه اجرای پویش تراز توانستیم امروز با امضای این تفاهمنامه در ناحیه پنج منطقه یک و نگاه ویژه جناب موسوی شهردار منطقه یک و همچنین تلاش‌های آقای صالحی شهردار ناحیه پنج منطقه، کار را به صورت پایلوت اجرایی کنیم.

لزوم وجود بانک اطلاعاتی

حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: بانک اطلاعاتی که مد نظر است به همراه مردمی کردن پویش، بسیاری از مشکلات را مرتفع سازند.

موسوی افزود: در حوزه های خدمات عمومی در شهر دچار مشکلات بسیار فراوانی هستیم و به نظرم راه حل آن این است که با یک حرکت اجتماعی سرمایه گذاران را مجاب کنیم به عنوان یک کار خیر در این حوزه‌ها ورود کنند. با وجود چنین بانک اطلاعاتی سرمایه گذاران به راحتی می‌توانند اولویت ها را در چنین حوزه هایی شناسایی و در آن محل سرمایه خود را که مخاطب و مراجعه کننده بیشتری نیز دارد به کار اندازند.

مفاد تفاهم نامه نشان تراز

گفتنی است، بنا بر مفاد این تفاهم نامه طرفین ضمن رعایت همه ضوابط و مقررات و قوانین موجود با پایلوت قرار دادن ناحیه پنج شهرداری منطقه یک موارد ذیل را در دستور کار مشترک قرار دهند:

1) جمع‌آوری قوانین و استانداردهای موجود در حوزه دسترس پذیری و مناسب سازی به عنوان مرجعی برای رجوع دست‌اندرکاران و علاقمندان به این حوزه

2) تدوین سرفصل های آموزشی با هدف آموزش و بالا بردن سطح آگاهی و دانش نیروهای حاضر در این طرح با همکاری مدیریت آموزش شهرداری تهران

3) طراحی و پردازش" نشان تراز" با هدف تطابق استانداردها و ضوابط موجود در پروژه ها و فضاهای شهری

4)تدوین شیوه نامه همکاری ناحیه ۵ و کمپین معلولین جهت احصا مشکلات شهری، مستند کردن و ایجاد فرایند رفع مشکلات در سطح بندی و با زمان‌بندی مشخص قابل تسری و ارائه به تمامی نواحی ۱۲۲ گانه

5) راه اندازی "پویش شهر تراز" با هدف مشارکت شهروندان و مدیریت شهری برای رسیدن به شهری قابل تردد و پذیرا برای همه

6) تلاش برای بررسی نقاط ضعف و قوت ،تهدید و فرصت" پویش شهر تراز" جهت اجرای سراسری آن در تهران برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟