علی اعطا: فرایند صدور پروانه اشکالات متعدد دارد

به گزارش رکنا، علی اعطا، عضو هیات رییسه و کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جریان دویست و شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری نسبت به تاخیر در ارسال لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی های ساختمانی از سوی شهرداری تهران گفت: این طرح در تاریخ سی ام تیر ماه سال ١٣٩٨ در شورای شهر تهران به تصویب رسیده و طبق این مصوبه شهرداری باید لایحه را ظرف مدت ٢ ماه به شورا ارسال می کرد.

او با بیان اینکه از سوی شورای شهر تهران پیگیری های متعددی انجام شده اما این مصوبه هنوز عملیاتی نشده است، اضافه کرد: براساس ماده ۵٩ قانون « رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور»شهرداری ها مکلفند حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از پرداخت نقدی یا تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض به صورت نسیه نسبت به صدور و تحویل پروانه ساختمان متقاضی اقدام کنند. در واقع این قانون خواهان تسریع امور در این باره است.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر افرادی که قصد دریافت پروانه ساختمانی دارند بعضاً طول مدت دریافت پروانه به اندازه مدت ساخت ساختمان زمان می برد، افزود: این به معنی خواب سرمایه و زیان سرمایه گذار و شهرداری است.

اعطا ادامه داد: از سوی دیگر شهرداری برای کسب درآمد به سوی بحث خط آسمان می رود، چرا صدور فرایند تسریع نمی شود؟ این طرح یک سال پیش مطرح شده تا با ارایه این لایحه از سوی شهرداری فرایند صدور پروانه در شورای شهر اصلاح شود.

او با بیان اینکه فرایند صدور پروانه دارای اشکالات متعدد است، گفت: انواع موازی کاری ها و اقدامات غیر ضروری در این فرایند طی می شود. مقاومت شهرداری برای ارسال این لایحه را درک نمی کنم.

اعطا نسبت به این موضوع تذکر جدی داد و گفت: این موضوع را دنبال خواهم کرد و اگر این لایحه به شورا ارسال نشود حتما از سایر ظرفیت های قانونی استفاده خواهم کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟