برگزاری جلسه شورای عالی کار هنوز مشخص نیست

علیرضا حیدری نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، درباره اینکه آیا این هفته جلسه شورای عالی کار برگزار می شود پاسخ داد: تا کنون دعوت نامه و پیامی برای ما در خصوص برگزاری جلسه ارسال نشده است و فقط همان جلسه دو هفته قبل مشخص شد که آنهم شبانه لغو کردند.

حیدری خاطر نشان کرد: در کل اگر دوستان اعتقاد دارند که باید بهبود در وضعیت معیشت کارگران ایجاد شود افزایش دستمزد باید روی پایه مزد اعمال شود تا در همه کارگاه ها و بنگاه ها قابلیت اجرایی شدن داشته باشد. البته این موضوع نیز انگار شدنی نیست و قرار است تنها روی مولفه های مزدی کار کنند.

حیدری درباره حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان گفت: همانطور که پیش از آن نیز گفته ایم شورای عالی کار فرق زیادی بین حقوق مستمری بگیران لشگری و کشوری با مستمری بگیران تامین اجتماعی قائل شده است که این مسئله موجب نارضایتی های زیادی شده است.

حیدری در پایان تاکید کرد: افزایش حق مسکن تأثیری در حقوق بازنشستگان ندارد, حتی اگر حق مسکن به میزان بالایی هم افزایش یابد باز هم در میزان دریافتی بازنشستگان تأثیری ندارد. در شرایطی که بازنشستگان هزینه هایی مانند درمان دارند، ضروری است که دولت در تعیین حقوق و دستمزد توجه کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟