فلسطین آرمانی برای همه آزادی خواهان

رکنا: هر سال در کشورما و بسیاری از کشورهای مسلمان برای روز قدس راهپیمایی برگزار می شود اما متاسفانه امسال به دلیل شیوع کرونا این اتفاق میسر نشد ولی دلیل نمی شود که ما ملت مبارز فلسطین را فراموش کرده باشیم.

مبارزه مردم فلسطین بدون شک با مبارزه همه آزادی خواهان ارتباط داد. امروز مسئله ما در قبال فلسطین تنها بحث اسلام نیست بلکه هرشخصی که به ارزش های بنیادین استقلال، آزادی خواهی و مقاومت در برابر ظلم اعتقاد داشته باشد بدون شک احساس همدلی عمیقی با ملت فلسطینی خواهد کرد.

باید قبول کنیم که سرنوشت منطقه ما با سرنوشت مردم فلسطین گره خورده است و هیچ زمان نمی توان بدون آنکه ملت فلسطین به حق تعیین سرنوشت خود برسند شاهد یک خاورمیانه آرام باشیم کمااینکه هیچ انسانی نیز پیدا نمی شود که به حقوق بنیادی از جمله استقلال و آزادی اعتقاد داشته باشد و با مردم فلسطین احساس همبستگی نکند.

امروز مقاومت مردم فلسطین به ما نشان می دهد که مبارزه تا آزادی کامل مردم فلسطین ادامه خواهد داشت و روزی بدون شک مردم فلسطین به وسیله مومنان واقعی به اشغالگری اسرائیل خاتمه خواهند دارد.

البته سالهاست که آمریکا با حضورش در منطقه به دنبال رسمیت دادن به رژیم اشغالگر قدس است که تا امروز نیز به دلیل هوچی گری گروه های مختلف توانسته بعضی از کشورهای عربی را با خود همراه کند و حتی طرح معامله قرن را در حالی مطرح کند که هیچ آزادی برای مردم فلسطین، در حق تعیین سرنوشت در آن دیده نشده است.

آمریکا سالهاست اشتباهات استراتژیک خود را در منطقه خاورمیانه تکرار می کند و این اجازه را نمی دهد که مردم خاورمیانه خود برای رسیدن به خواسته هایشان اقدام کنند. جهل آمریکا به واقعیت های خاورمیانه و باورهای مسلمین و آزاد مردان بر همگان روشن است چرا که بدون شک مردم منطقه ما هیچگاه سلطه بیگانگان را تحمل نکرده اند.

بنابراین امروز دولت ما وظیفه دارد تا ابتدا مشکلات داخلی خود را حل کند تا بتوانیم به سمت اهداف بالاتری حرکت کنیم چراکه تا زمانی که ما قوی نباشیم، نمی توانیم از هیچ آرمان و ملتی دفاع کنیم. عمق استراتژیک ما اگرچه به گفته بعضی ها بسیار عمیق است اما در عمل باید ببینیم تا در دل های مردم منطقه از خود چه باقی گذاشته ایم و چقدر می توانیم از آن بهره بگیریم. نه اینکه دست خالی باشیم و دائم خیال پردازی کنیم.

امروز نیاز است تا در سطح بین المللی یک همه پرسی در منطقه صورت بگیرد و مردم خود فلسطین اعم از مسیحی، مسلمان یا کلیمی سرنوشت خود را تعیین کنند و ما نیز تا آن روز کنار مردم فلسطین خواهیم ماند و از آنها حمایت خواهیم کرد چرا که فلسطین برای ما آرمانی است که اگر به آزادی آن برسیم بدون شک خیلی از مشکلات منطقه ای حق خواهد شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟