کاهش زمان رسیدن قطارها به ایستگاه های مترو

به گزارش رکنا، یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا، رعایت فاصله استاندارد است. پس از اجرای مرحله فاصله گذاری فیزیکی توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا، شهرداری تهران بر آن شد که در ناوگان حمل و نقل عمومی نیز این فاصله گذاری رعایت شود. یکی از راه های رسیدن به رعایت فاصله ایمن مسافران در مترو، کاهش فاصله رسیدن قطارها به ایستگاه مترو یا همان کاهش سرفاصله هاست. فرنوش نوبخت با اعلام این خبر گفت: برای افزایش رفاه حال شهروندان و کاهش تعداد مسافران در هنگام استفاده از مترو تهران از روز سه شنبه ۳۰اردیبهشت سرفاصله حرکت قطارها در خط ۳ مترو تهران از هفت دقیقه به شش دقیقه کاهش یافت.

فاصله رسیدن قطارها به ایستگاه 6 دقیقه شد

وی افزود: با کاهش یک دقیقه‌ای در سرفاصله حرکت قطارهای خط ۳ توانستیم گام جدیدی را در کاهش سرفاصله حرکت قطارها برداریم.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه‌ مترو ی تهران به علت شیوع ویروس کرونا با کاهش مسافر همراه شد، تصریح کرد: در شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه برای هر چه بهتر اجرایی شدن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ‌ پیش از این سرفاصله حرکت قطارها در خط ۳ نیز با بکار گیری تمام ظرفیت کاهش دادیم و‌با تلاش‌های فراوان این بار توانستیم سرفاصله حرکت قطارهای خط ۳را از هفت دقیقه به شش دقیقه کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه کاهش سرفاصله حرکت قطارها در شرایط فعلی کار بسیار سختی است افزود: امیدواریم با این کار شاهد کم شدن ازدحام جمعیت در ایستگاه خط سه متروی تهران باشیم.

لازم به توضیح است در حال حاضر سرفاصله خرکت قطارها در خطوط ۱و ۴ سه و نیم دقیقه است ودر خط دو از سه و نیم دقیقه به سه دقیقه کاهش یافته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟