۲هزار ملک نا ایمن، ۱۴۰ پلاک پر خطر ،۸۵ پلاک بسیار پرخطر در منطقه ۱۲

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا،  به رقم اینکه کانون سیاسی و اقتصادی کشور در این منطقه حضور دارد،یکی از قوه ها در اینجا مستقر است ولی ما در اینجا یک مسئله خیلی جدی داریم. چهارده محله در منطقه دوازده داریم چ هرکدام از اینها می توانند قلب تهران باشند و کانون شکل گیری تهران شاید یکی از همین محله ها بوده است.

نژاد بهرام افزود: یکی از جدی ترین مسائل این منطقه بحث فرسودگی است،بر اساس تحقیقات شاید منطقه ۱۰ اولین منطقه فرسوده شهرداری تهران باشد اما به لحاظ مساحت منطقه ۱۲ اولین منطقه فرسوده تهران است.

نوسازی 14درصدی بافت فرسوده در منطقه 12

عضو شورای شهر تهران: جالب اینجاست که در حدود شش منطقه اینجا میزان نوسازی در بافت فرسوده ۱۴درصد است.درحالی که در بقیه مناطق تهران به طور متوسط ۴۰ درصد می باشد.این دغدغه و نگرانی برای ما انقدر زیاد هستش که باید ببینیم علت آن در بررسی های صورت گرفته یکی از جدی ترین علت هایش هم پوشانی بافت تاریخی و بافت فرسوده روی همدیگر است.

عضو کمیسیون شهرسازی خاطر نشان کرد: سالهاست که هم در طرح تفصیلی آمده و هم در پیشنهادات متعددی که سازمان نوسازی کرده است موضوع ارائه لایحه حق انتقال توسعه بوده است.حق انتقال توسعه یعنی یک فرصت که می تواند در نوسازی بافت حرکت جدی را به خرج بدهد اما متاسفانه تا این لحظه این اتفاق صورت نگرفته است. همین جا از معاونت شهرسازی می خواهم روی این قضیه به شدت تمرکز کنید و جزو دستورالعمل های طرح تفصیلی بوده و ما باید انجام می دادیم ولی متاسفانه بعد از سالها هنوز انجام نشده و پیش از این هم مورد توجه واقع نشده است.

دو هزار ملک نا ایمن در منطقه ۱۲

نژاد بهرام گفت: ما با کاهش جمعیت شدید روبرو هستیم در منطقه ۱۲، علت اصلی کاهش جمعیت در این منطقه موضوع کاهش ارتقا ارزش سکونت است یعنی ارزش سکونت در این منطقه کاهش پیدا کرده و مردم تمایل به ادامه زیست ندارند هرچند که خانه ها نوساز شده باشند. خانه های نوساز تبدیل شده اند به انبارهای نوساز و مشکل بعدی در واقع امنیت است که حدود دو هزار ملک نا ایمن در منطقه ۱۲ شناسایی شده است، حدود ۱۴۰ تا پلاک پرخطر و ۸۵ پلاک بسیار پرخطر! که در این زمینه یک اقداماتی از سوی شهرداری صورت گرفته اما کافی نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟