قانون تعطیلی همه صنف ها تا 20 فروردین پابرجاست / پلیس17هزار واحد صنفی متخلف را پلمپ کرده است

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، با طرح فاصله گذاری اجتماعی، ستاد ملی مقابله با کرونا بر آن شد که بسیاری از واحدهای صنفی را مجاز به فعالیت ندانسته و از فعالیت آنها جلوگیری کند در این راستا نیروی انتظامی با رصد و پلمب واحدهای صنفی غیرمجاز، برای حفظ جان و سلامتی مردم قدم برداشت.

سرهنگ صادق رضادوست، رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: مبنای تعطیلات 20 فروردین ماه است و مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در این مورد مدنظر است و همه مکلف به رعایت آن هستند.

وی در پاسخ به این سوال که چه واحدهایی اجازه فعالیت دارند؟ گفت: واحدهایی که با مایحتاج عمومی و اقلام ضروری مردم مرتبط هستند اجازه فعالیت دارند و این واحدها با رعایت پروتکل های بهداشتی بدون محدودیت زمان و به صورت 24ساعته (شبانه روزی) اجازه فعالیت دارند. مابقی واحدهای صنفی تعطیل هستند و تیم های پلیسی و تیم های تلفیقی (وزارت بهداشت، اتحادیه ها و وزارت صمت) در حال رصد آنها هستند و اگر فعالیتی انجام شود با پلمب روبرو می شوند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا افزود: در این خصوص اطلاع رسانی های بسیار و توجیحات کامل صورت گرفته است و شاهد هستیم واحدهای بسیار کمی پروتکل ها را رعایت نمی کنند و بخاطر این بی اعتنایی ها، پلیس مجبور به پلمب آنها به مدت یک ماه شده است.

سرهنگ رضادوست در پاسخ به این سوال که چند واحد صنفی در ایران پلمب شده اند؟ گفت: متاسفانه از روز اول اسفندماه تاکنون با  حدود 17هزار واحد صنفی برخورد کرده ایم. متاسفانه از این جهت است که انتظار نداشتیم شهروندان ضوابط را را رعایت نکنند. عبور از بیماری کرونا نیاز به همدلی و همراهی دارد، به همین جهت از اصناف تقاضا دارم، ضوابط را رعایت کنند. از سوی دیگر از مردم درخواست می کنم هر روز  برای تهیه اقلام ضروری اقدام نکنند و مایحتاج چند روز خود را یکجا تهیه کنند.

.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟