به گزارش رکنا، سیدعلی پاک‌نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران پیرامون خسارات سیل روز گذشته، اظهار داشت: سیلاب روز گذشته باعث خسارات به کارخانه آب شیرین کن کنگان شد که این امر میزان آب شبکه های انتقال و توزیع شهری را کاهش داده است.

فرماندار کنگان در خصوص قطعی مکرر آب در برخی محلات شهرکنگان افزود: به‌زودی علاوه بر افزایش ۲ هزار لیتری سهمیه استانی شهرستان کنگان ، آب شیرین کن نیز مجددا فعال و آب محلات بزودی وصل خواهد شد.

وی گفت: بارندگی‌های روز گذشته در شهرستان که باعث طغیان رودخانه‌های فصلی شد موجب آب گرفتگی معابر ، خسارت به برخی تاسیسات شهری و روستایی ، آب گرفتگی برخی منازل شهری و روستایی ، آب بردگی برخی وسایط نقلیه شهروندان ، مسدود شدن موقت راه ترانزیتی عسلویه - کنگان در نزدیکی بندر پرک ، قطع موقت آب و گاز در برخی محلات شهری و روستایی ، خسارت به بخش کشاورزی و نیز تلف شدن شماری راس دام شد.

پاک‌نژاد ادامه داد: سیلاب دیروز در کنگان منجر به فوت یک شهروند ۲۴ ساله کنگان در منطقه هنویز شد که جنازه وی نزدیک فاز ۱۲ پارس ۲ کنگان پیدا شد.

رییس ستاد بحران شهرستان کنگان یادآور شد: همچنین براثر بارندگی سیل آسای روز گذشته ۲ نفر نیز صدمه جزیی دیدند که در بیمارستان درمان و ترخیص شدند.

وی گفت: مدیریت بحران شهرستان در خصوص جزئیات دقیق خسارت وارده در بخش های مختلف تشکیل جلسه داده که بزودی اطلاعات کامل در این زمینه به اطلاع مردم رسانده می شود.

فرماندار کنگان ضمن ابراز همدردی با کسانی که دچار خسارت شدند ، از همت و همراهی گروههای جهادی و بسیجی و مردمی با شهرداری های سه گانه و دهیاری ها و مدیریت بحران شهرستان در امداد رسانی به مردم در شهرها و روستاها تشکر کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟