به گزارش رکنا ، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از آغاز طرح ساماندهی ویترین واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک خبر داد.

سرهنگ نادر مرادی اظهارکرد: در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با ترویج‌کنندگان فرهنگ غربی، معاونت اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با نگاه ویژه ای،طرح ساماندهی صنوف پوشاک را در سطح پایتخت آغاز کرده است.

وی ضمن تذکر به فروشندگان پوشاک که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که اقدام به تبلیغ مزون و ترویج فرهنگ غربی می‌کنند،گفت: در صورت عدم رعایت قوانین و ادامه به نمایش گذاشتن ویترین عرضه پوشاک بر خلاف شئون اسلامی با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

مرادی با بیان اینکه تذکر و اطلاع‌رسانی‌های لازم به متصدیان واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک در خصوص رعایت ضوابط و مقررات صنفی صورت گرفته است،تصریح کرد: این طرح با همکاری اتحادیه صنف پوشاک اجرا می شود.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ضمن اشاره به برگزاری جلسات مستمری که با حضور اعضا و کارگروه مد و لباس از سازمان‌های ذیربط در حال انجام و شکل گیری است، اظهارکرد: مانکن‌هایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی‌بند و باری برای خریداران است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد : در طرح مذکور که از ابتدای این هفته آغاز شده و تا پایان سال نیز ادامه دارد، ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در بازدیدهای مستمر از صنوف اقدام به جمع‌آوری مانکن‌های غیرمتعارف خواهند کرد و واحدهای صنفی متخلف پلمب خواهند شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟