به گزارش رکنا، این افراد قربانی با وجود این که تردید دارند در اعتماد کردن اما برای رفع مشکلات شان این ریسک را انجام‌ می دهند و سرنوشت خود را دست ناجیانی می سپارند که در آخر ماجرا چهره اصلی شان رو می شود.

متاسفانه این قبیل پرونده ها به این علت گسترش می یابد که مشکلات و مصائب عده ای از افراد زیاد است و چاره ای جز اعتماد کردن به این افراد شیاد ندارند .

در جوامع پر مشکل تفکر و قدرت اندیشیدن از افراد جامعه گرفته می شود و چون اراده ای در تصمیم گیری ندارند بدون فکر و تامل درگیر اختلال فکری می شوند و سرمایه و پول خود را به دست کسانی می سپارند که نمی دانند از آن ها اخاذی می شود در حقیقت افرادی که مشکلات شان زیاد است وسوسه و طمع مال اندوزی تفکر را از آن ها سلب می کند.

افراد شیاد برای جلب مشتری سودها و ارقامی را پیشنهاد می دهند که واقعا وسوسه انگیز است و پس از شناسایی عناصر خود در چند نوبت به تعهد و وعده های خود عمل می کنند اما وقتی در فرصتی مناسب به محاسبات مالی و ارزشمند خود رسیدند کلاهبرداری خود را عملی می کنند و به اجرا درمی آورند.

در جامعه ای که اقتصاد بیمار باشد عده ای فریبکار طمع و وسوسه افراد مشکل دار را نشانه گذاری می کنند تا از طریق آن ها به ثروت هنگفت برسند.

وقتی مادی گرایی در بدنه یک جامعه رخنه کند و بیماری اقتصادی ریشه بدواند به چالش های عدیده ای منجر می شود و افراد ساده لوح را گرفتار وسوسه های مالی می کند اغلب این افراد به دلیل نداشتن آگاهی و کمبود اطلاعات گرفتار این مسائل می شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

دکتر جعفر بای جامعه شناس و استاد دانشگاه

آیا این خبر مفید بود؟