به گزارش رکنا ، مرتضی سبزی‌پور، دبیر هیات نجات غریق و غواصی همدان بیان داشت: حضور کودکان بالای پنج تا هفت سال تمام به استخر‌های شنا به هنگام سانس‌های عمومی نیز نیازمند همراهی یک فرد از بستگان و یا از وابستگان شناخته شده کودک و با حداقل سن ۱۸ سال تمام امکانپذیر است.

او اضافه کرد: حتی ورود کودکان هشت تا ۱۶ سال در سانس‌های عمومی استخر‌ها نیز باید همراه با بستگان اصلی کودک و با سن بالای ۱۸ سال باشد.

سبزی پور بیان کرد: نوجوانان بالای ۱۶ سال برای حضور در سانس‌های عمومی استخر‌ها نیاز به همراه ندارند ضمن اینکه مدیران مجموعه‌های آبی نباید اجازه حضور کودکان زیر هفت سال مهمان و یا در قالب اردو‌های آموزشی و پرورشی در استخر‌ها را بدهند.

دبیر هیات نجات غریق و غواصی همدان در ادامه با الزام حضور ناجیان غریق این استان در دوره بازآموزی گفت: این دوره‌ها در راستای آموزش مستمر ناجیان غریق و نیز پیشگیری از هرگونه حادثه در استخر‌ها اجرایی شده است.

او افزود: تمامی استخر‌ها و مجموعه‌های آبی که مجوز بهره برداری دارند باید نسبت به معرفی ناجیان غریق خود در این دوره‌های ۲ روزه اقدام کنند.

سبزی پور اضافه کرد: این ابلاغیه از سوی مدیریت دستگاه ورزش استان همدان صادر شده و به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی و آمادگی ناجیان در مدیریت حادثه انجام می‌شود.

او اضافه کرد: در پایان این دوره‌ها نیز به ناجیان گواهی شرکت اعطا می‌شود ضمن اینکه حضور نداشتن در این کلاس‌ها تخلف است.

دبیر هیات نجات غریق و غواصی همدان یادآور شد: از این پس هیچ یک از ناجیان غریق بدون گواهی آمادگی نمی‌توانند در استخر‌های شنا فعالیت داشته باشند.

او افزود: با مدیران استخر‌هایی که نسبت به این ابلاغیه بی توجه باشند نیز براساس تخلف‌های باشگاهی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟