به گزارش رکنا،اصغر تراب‌پور مدیرعامل ستاد دیه استان فارس گفت: با کمک نیکوکاران استان و پیگیری‌های ستاد دیه، در هفت ماهه نخست امسال تعداد ۲۴۲ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان فارس آزاد شده‌اند.

او افزود: مجموعه بدهی این افراد ۹۴ میلیارد و ۲۹۷ میلیون تومان بوده که مبلغ ۶۴ میلیارد تومان با گذشت شاکی و مابقی از طریق تسهیلات بانکی، صندوق تأمین خسارت‌های بدنی، شرکت‌های بیمه، بانک‌های عامل و همچنین اعسار پرداخت شده است.

تراب‌پور ادامه داد: همچنین در ماه ماه ربیع الاول امسال تعداد ۳۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند.

مدیرعامل ستاد دیه استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر یکهزار و ۲۰۱ نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان وجود دارد که مجموع بدهی این افراد حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است، گفت: از این تعداد ۳۸ نفر زن و مابقی مرد هستند.

او از کاهش زندانیان جرائم غیرعمد در استان خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته در همین مدت تعداد هزار و ۸۵۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌ها بودند.

تراب‌پور تصریح کرد: در ۶ ماهه اول امسال، ۳۱ درصد از زندانیان زن از زندان رهایی یافتند و سال گذشته نیز در همین مدت ۵۰ و نیم درصدد آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه استان فارس با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی در پیشگیری از جرائم غیرعمد گفت: بی توجهی به مقررات راهنمایی و رانندگی و ناآشنایی و غفلت نسبت به اصول اصلی کار از جمله عوامل اصلی بدهکاری و به دنبال آن حبس محکومان غیر عمد است. اگر فرهنگ‌سازی در این زمینه صورت بگیرد قطعا ورودی به زندان‌ها نیز کاهش خواهد یافت.

او با بیان اینکه استان فارس در کمک به زندانیان جرایم غیر عمد رتبه اول کشور را دارد، تصریح کرد: خیران و نیکوکاران می‌توانند از طریق شماره حساب ۱۱۹۹ بانک رسالت و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ کمک‌های نقدی‌شان را برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد اهدا کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟