اسکندر مؤمنی در بازدید از انسدادهای مرزی واقع در میرجاوه با بیان اینکه دستگاه‌های مقابله‌ای و استانداری استان سیستان و بلوچستان تاکنون اقدامات خوبی به منظور جلوگیری از ورود مواد مخدر Drugs به کشور انجام داده‌اند، اظهار کرد: سیستان و بلوچستان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر در ایران و همچنین در دنیا قرار دارد و تمام توانش را معطوف برای مبارزه جهانی با بلیه شوم مواد مخدر و ایجاد امنیت کرده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: بر اساس اعلام سازمان ملل در سال‌ جاری، سهم کشفیات تریاک جهان توسط جمهوری اسلامی ایران از 76 درصد به 90 درصد رسیده است، یعنی ایران به تنهایی 90 درصد تریاک جهان و 67 درصد مرفین جهان را کشف می‌کند.

وی تصریح کرد: ایران قریب به دو هزار کیلومتر مرز را با موانعی همچون دیوارکشی، ایجاد پاسگاه مرزی، سیستم‌های اپتیکی، سیم خاردار و حفر کانال مسدود و میلیاردها دلار هزینه کرده است که البته این موارد صرفاً هزینه‌های مادی هستند و در بخش هزینه‌های معنوی ایران تاکنون بیش از سه هزار و 800 شهید در راه مبارزه جهانی با مواد مخدر تقدیم نظام کرده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: ایجاد لابراتوارها در کشور افغانستان در سال جاری، موجب تولید شیشه و مواد مخدر صنعتی به بالاترین حد شده که این یک هشدار جدی برای همه دنیاست.

وی ادامه داد: درست است که ایران با مواد مخدر در حال مبارزه است اما دنیا نیز باید مسئولیت خود را در این زمینه بپذیرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به کشف حدود 600 تن مواد مخدر در هفت ماهه امسال، گفت: این کشفیات نسبت به سال گذشته، 15 درصد افزایش داشته و از این میزان، 154 تن از سوی سیستان و بلوچستان کشف شده است.

گفتنی است، بازدید از مرزهای سیستان و بلوچستان، دیدار با خانواده‌های شهدا، شرکت در همایش بزرگ یاریگران زندگی با هدف پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر و شرکت در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از برنامه‌های سفر دو روزه دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به سیستان و بلوچستان است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟