به گزارش رکنا، قاسم سلیمانی دشتکی از ثبت رکورد جدید تردد از مرز بین المللی مهران خبر داد و گفت: پس از آنکه روز پنجشنبه ۱۸ مهر ماه قریب ۲۹۰ هزار تردد در مرز مهران به ثبت رسید امروز این روند افزایشی ادامه یافته تا ظرف ۲۱ ساعت و نیم گذشته بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مرز تردد داشته باشند.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی کوتاه بیش از ۲۳۴ هزار نفر از مرز مهران خروج کرده اند که نسبت به مدت مشابه افزایش ۴ برابری را نشان می‌دهد.

سلیمانی دشتکی از شکل گیری موج برگشت زوار خبر داد و گفت: ورود بیش از ۶۶ هزار نفر طی ۲۱ ساعت و نیم گذشته که نسبت به مدت مشابه رشد ۱۲ برابری را نشان می‌دهد نشان از شکل گیری موج بازگشت زوار دارد و قطعا این آمار در روز‌های آتی سیر صعودی خواهد داشت.

وی در ادامه تراکم زوار در مرحله بازگشت را به مراتب سنگین‌تر از مرحله خروج زوار از مرز عنوان کرد و گفت: در مرحله بازگشت به علت ورود زوار در یک بازه زمانی کوتاه‌تر به کشور تراکم بیشتری نسبت به مرحله رفت خواهد داشت.

وی افزود: اضافه بر این تجربه نشان داده است که در مرحله بازگشت تعداد زیادی از زوار که از دیگر مرز‌های به کشور عراق سفر کرده اند در مرحله بازگشت مرز مهران را برای تردد انتخاب کرده اند، بنابرین همه بایست برای عملیات سنگین اربعین در موج برگشت زوار، آماده باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟