به گزارش رکنا، حجت الله نصیری‌پور روز دوشنبه  افزود: بیش از ۸۰ پارکینگ شخصی در سطح شهر مهران برای پارک خودروها وجود دارد که در مجموع به همراه پارکینگ بزرگ اربعین، ظرفیت پارک ۱۷۰ هزار خودرو را دارند.

وی اضافه کرد: بسیاری از پارکینگ‌های خارج شهر مهران همچنان ظرفیت پارک خودرو دارند و چنانچه خودرویی در محل توقف ممنوع داخل شهر پارک کند توسط پلیس راهور به پارکینگ‌های مشخص شده انتقال داده می‌شود.

شهردار مهران در خصوص ظرفیت پارکینگ بزرگ اربعین نیز یادآور شد: هم اکنون ۳۰ درصد ظرفیت این پارکینگ خالی است و زائران می‌توانند در ورودی شهر مهران خودروی خود را در این محل پارک کنند.

به گفته نصیری‌پور به طور میانگین روزانه بیش از سه هزار دستگاه خودرو وارد این پارکینگ می‌شود و این تعداد در روزهای منتهی به اربعین حسینی رو به افزایش است.

شهردار مهران از زائران خواست: خودروهای خود را در پارکینگ‌های دارای مجوز و مطمئن پارک کنند و و از پارک خودرو در بلوارها، پیاده‌روها و اماکن ناشناس خودداری کنند.

نصیری‌پور با اشاره به کرایه مصوب پارک خودروها در پارکینگ اربعین گفت: به طور معمول حضور خودروها در پارکینگ بین ۱۰ تا ۱۵ شبانه‌روز است که مبلغ ۵۰۰ هزار ریال بابت هزینه پارکینگ خودروها برای تمام مدت حضور خودرو اخذ می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ‌گونه مشکلی در پارکنیگ اربعین رخ نداده است، اضافه کرد: تا زمان برگشت زائران اربعین حسینی و تا تحویل آخرین خودرو در پارکینگ از خودروهای زائران اربعین حفاظت می‌شود.

به گزارش ایرنا، مرز مهران زودتر از موعد سال‌های گذشته با ازدحام جمعیت زائران اربعین مواجه شده است و تنها در شبانه روز گذشته ۲۸۶ زائر از مرز مهران تردد کردند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟