به گزارش رکنا ، سرهنگ "علی کریمی" اظهار داشت: با توجه به این‌که هر فردی که از کشور خارج می‌شود می‌تواند یک عدد گوشی تلفن همراه با شماره گذرنامه خود فعال یا به اصلاح رجیستری نماید، عده‌ای با اطلاع از این قضیه اقدام به فریب و سوءاستفاده از دیگران می‌ کنند.

وی ادامه داد: افراد کلاهبردار به هر بهانه‌ای مانند همکاری با کاروان و نیاز به ثبت مدارک و ... اقدام به دریافت مدارک هویتی افرادی که قصد خروج از کشور دارند کرده و سپس اقدام به ثبت تلفن همراه رجیستر نشده به نام آن‌ها می کنند.

سرهنگ کریمی افزود: باید توجه داشت در بعضی از مواقع پس از ثبت اطلاعات یک پیامک فعال سازی برای فرد ارسال می‌گردد اما افراد کلاهبردار با وی تماس گرفته و می‌خواهند فرد کد را برای آن ها بخواند که پس از دریافت کد گوشی را به نام وی ثبت می‌کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت در بیشتر مواقع هر فرد با مدارک خود فقط یک بار می‌تواند گوشی فعال کند، از این رو با این اتفاق دیگر امکان خرید تلفن همراه و آوردن آن را نخواهد داشت.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: به هیچ وجه مدارک هویتی خود از قبیل کپی گذرنامه خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟