رییس پلیس Police پایتخت از نیاز یک میلیون نفر از ساکنان تهران به کلانتری خبر داد.

سردار حسین رحیمی در مراسم کلنگ زنی و آغاز به‌ کار احداث ۱۰ کلانتری توسط خیرین امنیت ساز که بعد از ظهر امروز در محله دولتخواه برگزار شد، گفت: بالاترین خدمت و افتخار پلیس خدمتگزاری به مردم به خصوص مردم مناطق محروم است. امروز بسیار خوشحالیم که اعلام کنیم به کمک مردم، خیرین، شهرداری تهران، اصناف و کسبه کلنگ ساخت ۱۰ کلانتری در نقاط مختلف تهران بر زمین زده شد.

وی با اشاره به کلانتری‌های مورد نیاز تهران اظهار کرد: یازده سال پیش، شورایعالی امنیت ملی در مصوبه‌ای اعلام کرد که تعداد کلانتری‌های تهران باید به ۲۰۰ مورد برسد. بنا شد تا در فاز اول ۴۰ کلانتری در تهران ساخته شود، اما متاسفانه در طول این سال‌ها اقدامی انجام نشد.

رحیمی با بیان اینکه ماموران ما در کلانتری کار امنیت و رسیدگی به امور مردم و برخورد با مجرمان و... را انجام می‌دهند، گفت: در بعضی از کلانتری‌های ما حجم مراجعات روزانه بسیار زیاد است و بعضا در یک کلانتری تا ۵۰۰ نفر در روز مراجعه می‌کنند و درخواست‌هایی دارند و این امکان وجود ندارد که مامور ما به تمام این موارد رسیدگی کند و در این میان ممکن است مردم نیز ناراضی باشند، به همین دلیل لازم است که تعداد کلانتری‌های ما افزایش پیدا کند.

رحیمی با تاکید بر اینکه کوچکترین دغدغه و نگرانی شهروندان در حوزه امنیت برای پلیس مهم است، گفت: ما حتی کوچکترین دغدغه و نگرانی شهروندان در مورد امنیت برایمان مهم است و تلاش می‌کنیم با تلاش شبانه‌روزی اقدامات و خدماتمان را بیشتر کنیم.

وی همچنین در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران گفت: مشکل ناامنی در تهران نداریم و جرائم خشن کاهش یافته و تمامی آنها کشف شده است، امسال حتی جرائم سال‌های قبل نیز کشف شده است، اما می‌خواهیم کیفیت خدمات را افزایش دهیم.

رحیمی با اشاره به مصوبه ۱۱ سال پیش شورایعالی امنیت ملی برای افزایش تعداد کلانتری‌های تهران به ۲۰۰ کلانتری‌، گفت: در فاز اول قرار شد ۴۰ کلانتری ساخته شود اما متاسفانه تا به امروز اتفاق خاصی رخ نداده است. دولت و سایر دستگاه‌ها باید کمک می‌کردند که انجام نشد و لذا ما از کمک مردم، خیرین، اصناف و البته شهرداری تهران که بخشی از زمین‌ها را در اختیار ما قرار داد، بهره گرفتیم و امروز کلنگ ساخت ۱۰ کلانتری در تهران بر زمین زده شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟