به گزرش رکنا، اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز به همراه مریم صدیقی معاون امور اجتماعی اداره کل و علیرضا فتاح پور مدیر بهزیستی شهرستان کرج از ۴ مرکز کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی “مرکز نگهداری و ساماندهی کودکان کاروخیابان شهید فهمیده ،”مرکز نگهداری سلامت و بازپروری دختران امین” ، “مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده بچه های آسمان وطن” و “مرکز اورژانس اجتماعی کمالشهر” و یک باب منزل مسکونی خانواده هشت نفره یکی از کودکان کار و خیابان که توسط موسسه خیریه” بچه های آسمان وطن” بازسازی شده بود بازدید نمودند.

حیدری در حاشیه این بازدید گفت : تاکنون تعداد ۸۰۱ مورد کودک کار و خیابان در مراکز نگهداری و حمایت آموزشی استان البرز خدماتی همچون مددکاری اجتماعی، روانشناسی، حقوقی، آموزش مهارتهای زندگی، آموزش فنی و حرفه ای، ایجاد اشتغال برای خانواده ها، آموزش تحصیلی، سبد کالا ، خدمات بهداشتی دریافت کرده اند.

مدیر کل بهزیستی استان در ادامه گفت : در مرکزسلامت وبازپروری دختران و زنان سالیانه به طور متوسط ۱۵ نفر شناسایی و ساماندهی می گردند.

وی تصریح کرد : در این مراکز برای دختران در معرض آسیب و زنان آسیب دیده اجتماعی ، از طریق خدمات مددکاری اجتماعی، روانشناسی، آموزشهای فردی و گروهی، اشتغال خانگی و زمینه های بازگشت به خانواده و زندگی اجتماعی سالم فراهم می گردد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟