به گزارش رکنا، آقای امیر مرادی افزود: از این تعداد سه هزار و ۶۱۸ نفر مربوط به استان تهران، هزار و ۱۲۷ نفر استان خوزستان، ۹۵۸ نفر استان فارس، ۸۲۵ نفر استان اصفهان، ۸۱۱ نفر استان خراسان رضوی و ۸۶۵ نفر استان قم هستند که بیشترین استان‌های ثبت نام کننده تاکنون محسوب می‌شوند.

وی گفت: بر اساس توافق میان ایران و عراق زائران می‌توانند از ۱۹ شهریور (۱۰ محرم) تا ۷ آبان (۳۰ صفر) بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح، همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشور عراق شوند.

آقای مرادی افزود: لغو روادید صرفا برای بازه زمانی مذکور اجرایی است و خارج از این محدوده زمانی، زائران موظف به اخذ روادید از طریق دفاتر زیارتی هستند.

مدیر اجرایی ستاد اربعین گفت: زائران برای پرداخت هزینه‌های مصوب فقط از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح رایگان است و هزینه‌های دریافتی صرفا برای خدمات درمانی و بیمه زائران است افزود: مجموعه مبلغ دریافتی برای این خدمات ۲۲ هزار تومان است که اگر زائری برای ثبت نام به دفاتر زیارتی مراجعه کند سه هزار تومان نیز به عنوان حق الزحمه ثبت به هزینه خدمات درمانی و بیمه‌ای افزوده می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟