به گزارش رکنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس موسوی اظهار داشت: با عنایت به رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مبنی بر تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین برای کنترل و کاهش آسیب‌های جامعه تلاش‌هایی آغاز شده است.

وی افزود: در این زمینه و با تأسیس مرکز امور خیریه به مناسبت عید سعید غدیرخم و با هدف دستگیری از زندانیان نیازمند و بازگرداندن آرامش و امنیت به خانواده آنان در نظر است که تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد با شرایط خاص در این عید آزاد شوند.

مدیرکل اوقاف فارس گفت: در این راستا جلسه‌ای با سازمان امور زندان‌ها برای معرفی زندانیان مشمول شرایط خاص تشکیل شد و سازمان امور زندان‌ها اسامی افراد مشمول طرح را در کل کشور احصاء و به سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام کرده است.

موسوی با اشاره به اینکه از محل موقوفات استان فارس مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال جهت آزادی زندانیان در نظر گرفته شده است بیان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس در روز عید سعید غدیر خم به آزادسازی 16 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد اقدام می‌کند.

وی با بیان این‌که اقدام برای آزادی زندانیان نیازمند علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی سبب ایجاد مودت و محبت اهل‌بیت(ع) در بین خانواده‌ها می‌شود اظهار داشت: شماره‌ حساب‌هایی نیز برای مشارکت خیران نیک‌اندیش در این امر مهم اعلام شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟