دکتر سیدسجاد رضوی اظهار کرد: یکی از مصوبات این نشست، اصلاح تعرفه خدمات همودیالیز در تمام بخش‌های ارائه خدمات (شامل بخش عمومی غیردولتی و خصوصی) با توجه به افزایش هزینه‌های این مراکز بود تا مشکلی برای بیماران دیالیزی رخ ندهد تا ضمن حفظ کیفیت این خدمات، مراکز ارائه دهنده خدمات همودیالیز نیز اقتصادی‌تر اداره شوند.

وی تصریح کرد: بخشی از تخت‌های بیمارستانی در بخش خصوصی، VIP یا با خدمات رفاهی ویژه هستند که تا پیش از این تعرفه نداشتند و در جلسه شورایعالی بیمه سلامت، تعرفه‌ای برای آنها مصوب شد تا تعرفه‌های متفاوت از بیماران دریافت نشود.

دبیر و رییس دبیرخانه شورایعالی بیمه سلامت با اشاره به لزوم تامین خدمات توانبخشی مورد نیاز معلولان در ماده شش قانون حمایت از معلولان، گفت: در این زمینه مقرر شد که سازمان برنامه و بودجه، منابعی را برای اجرای این قانون در نظر بگیرد و با همکاری و مشارکت همکاران ما در سازمان بهزیستی و توانبخشی و معاونت درمان وزارت بهداشت، بسته ارائه خدمات توانبخشی به معلولان، تهیه و تدوین شود تا معلولان بتوانند از این خدمات با پوشش بیمه‌ای در حد توان کشور، بهره‌مند شوند.

رضوی با بیان اینکه به علت نوسانات قیمت دارو در تعرفه گلوبال خدمات درمان اعتیاد و سوء مصرف مواد، اصلاح تعرفه این خدمات بدون احتساب هزینه دارو به تصویب شورایعالی بیمه سلامت رسید، افزود: در این نشست مصوب شد که تعرفه ارائه خدمات در این بخش از هزینه‌های دارو جدا شود و تعرفه‌های پزشکی در این بخش هر ساله مشمول افزایش تعرفه‌ها مانند تعرفه‌های سایر خدمات پزشکی شود و قیمت دارو نیز تابع قیمت اعلام شده از سوی سازمان غذا و دارو خواهد بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟