اسکندر مومنی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه‌ای که میان دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: در کنار کشوری زندگی می‌کنیم که در سال 2001 میلادی تولیدات مواد مخدر آن 200 تن بود اما در سال 2017 به بالغ بر 9 هزار تن رسید، این نشان می‌دهد که اگر اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده را در دستورکار خود قرار ندهیم، نمی‌توانیم به تنهایی موفق باشیم. بنابراین طرح یاری‌گران زندگی با اولویت آموزش و پرورش حکم می‌کند که اگر قصد داریم طرح پیشگیرانه را پیش ببریم در اولویت اول باید آموزش و پرورش قرار گیرد که این اقدام صورت گرفته و امروز تفاهم‌نامه کلی امضاء شده است. از ابتدای مهر طرح کانون یاری‌گران زندگی در آموزش و پرورش به صورت اجرایی و با شاخص‌های تعیین شده افتتاح خواهد شد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: روند افزایشی شیوع مواد مخدر در مدارس کنترل شده است، اما چند علت مصرف را نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که بالاترین علت بی‌ضرر دانستن آن است به طوری که بیش از 33 درصد دانش‌آموزان فکر می‌کردند مصرف مواد مخدر گل بی‌ضرر است و دومین علت مصرف توسط دانش‌آموزان اصرار همسالان بود و سومین علت این بود که اینطور می‌اندیشیدند که با یک بار مصرف مواد مخدر معتاد نمی‌شوند.

مومنی در ادامه افزود: قدرت نه گفتن را به دانش‌آموزان بیاموزیم و به آنها اعتماد به نفس دهیم تا بتوانند با سربلندی و اعتماد به نفس به پیشنهاد مصرف موادمخدر پاسخ "نه" دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟