محمد جواد جمالی نوبندگانی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در واکنش به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سلامت آدامس‌های نیکوتین دار، ضمن انتقاد از اظهارات متناقض مسئولان وزارت بهداشت اظهار کرد: در این گزارش، سخنگوی سازمان غذا و دارو فروش آدامس‌های نیکوتین‌دار را مجاز می‌داند؛ اما معاون کل وزیر بهداشت این موضوع را به طور کامل رد کرده است.

جمالی نژاد بیان کرد: متأسفانه معاونت غذا و دارو که نهاد ناظر بر سلامت غذا و داروی مردم است، فروش و سلامت آدامس‌های نیکوتین دار را تأیید می‌کند.

تاثیر منفی مصرف آدامس‌های نیکوتین دار بر سلامت بدن

این جراح عمومی تصریح کرد: پزشکان معتقد هستند که مصرف مواد نیکوتین دار دارای اثرات و تبعات منفی است و به سلامت افراد آسیب می‌رساند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار داریم تا مسئولان وزارت بهداشت عوارض محصولات نیکوتین‌دار به طور کاملا کارشناسی شده از متخصصان داخلی و غدد بپرسند.

این جراح عمومی بیان کرد: خوشبختانه در گزارشی که از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد چندین مورد از عوارض مصرف آدامس‌های نیکوتین‌دار نشان داده شده بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: امیدواریم به دنبال پخش این گزارش وزارت بهداشت یک نظر واحد درست و کارشناسی شده در این مورد اعلام کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟